SC Heerenveen - Feyenoord Rotterdam 3-0 (2-0). Liga holenderska - 19. kolejka Eredivisie

W meczu 19. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 27 stycznia, zespół Heerenveenu wygrał z Feyenoordem 3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Abe Lenstra Stadion.

M. van Bergen 50'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 57 pojedynków jedenastka Feyenoordu wygrała 29 razy i zanotowała 13 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Joey Veerman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Heerenveenu , strzelając gola w 28. minucie spotkania. Asystę przy bramce zanotował Rodney Kongolo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Heerenveenu w 30. minucie spotkania, gdy Paweł Bochniewicz strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Ibrahim Dresevic.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Henk Veerman z Heerenveenu. Była to 31. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Feyenoordu wyszła w zmienionym składzie, za Urosza Spajicia wszedł Eric Botteghin. W 49. minucie kartkę otrzymał Jens Toornstra z jedenastki gości.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 3-0 podwyższył Mitchell van Bergen. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Henk Veerman.

W 61. minucie Luis Sinisterra został zastąpiony przez Lucasa Pratto. W tej samej minucie w zespole Feyenoordu doszło do zmiany. Bryan Linssen wszedł za Leroya Fera. Chwilę później trener Heerenveenu postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Siema de Jonga wszedł Jan van Hecke, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Nick Marsman
82′ Sherel Floranus
Lutsharel Geertruida
Ibrahim Dresevic
Urosz Spajić46′
 30′ Paweł Bochniewicz
Marcos Nicolás Senesi Barón
Rami Kaib
Tyrell Malacia
Rodney Nkele Kongolo
Jens Toornstra49′
 28′ Joey Veerman
Mark Diemers
65′ Siem de Jong
Leroy Fer61′
87′ Tibor Halilović
Steven Berghuis
31′ Henk Veerman
Nicolai Joergensen
 50′ 81′ Mitchell van Bergen
Luis Fernando Sinisterra Lucumí61′
Jan Bekkema
Ramón ten Hove
Ariel Harush
Tein Troost
65′ Jan Paul van Hecke
Eric Fernando Botteghin46′
87′ Lucas Woudenberg
Ridgeciano Haps
82′ Hamdi Akujobi
Róbert Boženík
81′ Erik Benjamin Nygren
Christian Joe Conteh
Arjen van der Heide
Bryan Linssen61′

Lucas David Pratto61′

Drużyna Feyenoordu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zespół Heerenveenu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Heerenveenu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.