SC Cambuur Leeuwarden - Heracles Almelo 2-1 (1-0). Liga holenderska - 6. kolejka Eredivisie

23 września na Cambuurstadion w Leeuwarden odbyło się spotkanie 6. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami SC Cambuur i Heracles'u. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SC Cambuur 2-1. Na stadionie zasiadło 6 676 widzów.

S. Bakış 90'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SC Cambuur w 25. minucie spotkania, gdy Michael Breij zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jamie Jacobs.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SC Cambuur.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania pokonał bramkarza Mees Hoedemakers. Asystę zanotował Tom Boere.

W 60. minucie w jedenastce Heracles'u doszło do zmiany. Sinan Bakış wszedł za Kaja Sierhuisa. W 63. minucie Jamie Jacobs został zastąpiony przez Mitchela Paulissena. Po chwili trener Heracles'u postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Delana Burgzorga. Na boisko wszedł Mohamed Amissi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Bilal Başacıkoğlu został zmieniony przez Ismaila Azzaouiego, a za Marca Rentego wszedł na boisko Mateo Leš, co miało wzmocnić drużynę Heracles'u. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Doke Schmidta na Jaspera ter Heidego oraz Michaela Breija na Tamása Kissa.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 115 ataków oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Gola na 2-1 w doliczonym czasie gry strzelił Sinan Bakış.

Drużynie Heracles'u zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki SC Cambuur.

Janis Jonathan Blaswich
78′ Doke Schmidt
Giacomo Quagliata
 25′ 86′ Michael Breij
Lucas Schoofs
63′ Jamie Jacobs
Bilal Başacıkoğlu69′
Issa Kallon
Delano Burgzorg69′
Robin Maulun
Luca Daniel de la Torre
 47′ Mees Hoedemakers
Navajo Bakboord
78′ Jasper ter Heide
Mateo Leš76′
63′ Mitchel Paulissen
Elias Sierra-Cappelleti
86′ Tamás Kiss
Mohamed Amissi69′

Ismail Azzaoui69′

Sinan Bakış60′  90′

Nikolai Rohde Laursen

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna SC Cambuur w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.