Rooms Katholieke Combinatie Waalwijk - Football Club Utrecht 2-2 (2-0). Liga - 1. kolejka

6 sierpnia na Mandemakers Stadion odbyło się starcie 1. kolejki Eredivisie pomiędzy drużynami RKC Waalwijk i FC Utrecht. Mecz zakończył się remisem 2-2.

6 sierpnia  na Mandemakers Stadion odbyło się starcie  1. kolejki  Eredivisie pomiędzy drużynami RKC Waalwijk  i FC Utrecht. Mecz zakończył się remisem 2-2.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań zespół RKC Waalwijk wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy RKC Waalwijk otworzyli wynik. W 15. minucie bramkę zdobył Dario van den Buijs. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Michiel Kramer.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RKC Waalwijk w 45. minucie spotkania, gdy Iliass Hassani strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Thierry'ego Lutondy.

W 45. minucie Taylor Booth został zastąpiony przez Cana Bozdoğana. W tej samej minucie w zespole FC Utrecht doszło do zmiany. Bas Dost wszedł za Taylora Bootha.

Zawodnicy FC Utrecht szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Bas Dost.

Po chwili trener RKC Waalwijk postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Thierry'ego Lutondę. Na boisko wszedł Luuk Wouters, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 61. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Utrecht: Mike van der Hoorn, Djevencio van der Kust, Daishawn Redan, na ich miejsce weszli: Mark Van der Maarel, Mimoun Mahi, Moussa Sylla. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Iliassa Hassaniego, Lennersa Daneelsa zajęli: Vurnon Anita, Julen Lobete. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Yassin Oukili z RKC Waalwijk. Była to 79. minuta pojedynku.

W 85. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Bas Dost z FC Utrecht. Asystę przy bramce zanotował Luuk Brouwers.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Arbiter nie ukarał piłkarzy FC Utrecht żadną kartką, natomiast zawodnikom RKC Waalwijk przyznał jedną żółtą.

Jedenastka RKC Waalwijk w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół FC Utrecht dokonał pięciu zmian.