Roda JC Kerkrade - Stichting Betaald Voetbal Excelsior Rotterdam 0-2 (0-0,0-0). Liga -

14 maja na Parkstad Limburg Stadion odbyło się starcie Eredivisie pomiędzy drużynami Rody Kerkrade i Excelsioru Rotterdam. Po dogryce mecz zakończył się zwycięstwem Excelsioru Rotterdam 2-0.

14 maja  na Parkstad Limburg Stadion odbyło się starcie   Eredivisie pomiędzy drużynami Rody Kerkrade  i Excelsioru Rotterdam. Po dogryce mecz zakończył się zwycięstwem Excelsioru Rotterdam 2-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań jedenastka Excelsioru Rotterdam wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Od 38. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Excelsioru Rotterdam i jedną drużynie przeciwnej.

W 58. minucie Bryan Limbombe został zmieniony przez Benjamina Bouchouariego. W 67. minucie Thijs Dallinga z drużyny Excelsioru Rotterdam wykazał się doskonałą techniką broniąc karnego.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Rody Kerkrade doszło do zmiany. Niek Vossebelt wszedł za Roberta Klaasena. Trener Excelsioru Rotterdam postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Kenza Goudmijna i na pole gry wprowadził napastnika Couhaiba Driouecha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Excelsioru Rotterdam doszło do zmiany. Nikolas Agrafiotis wszedł za Marouana Azarkana.

Od 84. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Excelsioru Rotterdam i jedną drużynie przeciwnej.

W 93. minucie kartkę dostał Sven Nieuwpoort, zawodnik Excelsioru Rotterdam.

Bramkarz Rody Kerkrade wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. Po rozpoczęciu dogrywki na listę strzelców wpisał się Couhaib Driouech. Bramka padła po podaniu Thijsa Dallingi.

Między 98. a 104. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rody Kerkrade: Guus Joppen, Davy van den Berg, Xian Emmers, na ich miejsce weszli: Richard Jensen, Mohamed Amissi, Jamie Mpie. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Reuvena Niemeijera, Thijsa Dallingi zajęli: Michael Chacon, Nikita Vlasenko. W 112. minucie Mats Wieffer został zmieniony przez Juliana Baasa, co miało wzmocnić jedenastkę Excelsioru Rotterdam. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patricka Pfluckego na Dehninia Muringena.

Zespół Rody Kerkrade ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Excelsioru Rotterdam, strzelając kolejnego gola. W czwartej minucie doliczonego czasu dogrywki wynik ustalił Nikolas Agrafiotis. Przy strzeleniu gola pomógł Julian Baas.

Dogrywkę wygrała jedenastka Excelsioru Rotterdam która zdobyła dwie bramki.

Drużyna Rody Kerkrade miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy Excelsioru Rotterdam. Przyznał im trzy żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Rody Kerkrade obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół Rody Kerkrade wymienił sześciu graczy. Natomiast drużyna Excelsioru Rotterdam wymieniła pięciu graczy.