RKC Waalwijk - Willem II Tilburg 1-1 (1-0). Liga holenderska - 17. kolejka Eredivisie

W pojedynku 17. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 17 stycznia, drużyna Waalwijk zremisowała z Willemem II 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Mandemakers Stadion.

K. Wriedt 59'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 starcia zespół Willemu II wygrał 18 razy i zanotował 11 porażek oraz cztery remisy.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 31. minucie Ola John został zmieniony przez Jamesa Efmorfidisa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Pol Llonch z Willemu II. Była to 45. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Waalwijk w 45. minucie spotkania, gdy Anas Tahiri strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Waalwijk.

Drugą połowę jedenastka Willemu II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ché Nunnelego wszedł Mike Trésor. Trener Willemu II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matsa Köhlerta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Görkem Sağlam. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę Willemu II w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie wynik ustalił Kwasi Wriedt. Przy strzeleniu gola pomógł Mats Köhlert.

Chwilę później trener Waalwijk postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Vitalie Damaşcan, a murawę opuścił Finn Stokkers. Między 63. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy Waalwijk: Paul Quasten, Lennerd Daneels, Richard van der Venne, na ich miejsce weszli: Thierry Lutonda, Sylla Sow, Sebbe Augustijns. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Derricka Köhna, Pola Lloncha zajęli: Lindon Selahi, Wesley Spieringhs. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Thierry'ego Lutondę z Waalwijk, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Wesleya Spieringhsa z drużyny przeciwnej.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Jan-Arie van der Heijden
63′ Paul Gerardus Quasten
Derrick Arthur Köhn70′
79′ Richard van der Venne
Freek Heerkens
 45′ (k.) Anas Tahiri
Pol Llonch Puyalto45′ 75′
Ayman Azhil
Görkem Sağlam46′
79′ Lennerd Daneels
Ché Nunnely46′
62′ Finn Stokkers
Kwasi Okyere Wriedt  59′
31′ Ola John
Jordens Peters
63′ 89′ Thierry Lutonda
Vincent Schippers
Hans Jorge Mulder
Lindon Selahi70′
Lars Nieuwpoort
Wesley Spieringhs75′ 90′
79′ Sebbe Augustijns
Mike Trésor Ndayishimiye46′
62′ Vitalie Damaşcan
Ole ter Haar Romeny
31′ James Efmorfidis
Mats Köhlert46′
David Min
John Yeboah Zamora
79′ Sylla Sow

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Willemu II w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.