RKC Waalwijk - Sparta Rotterdam 1-0 (0-0). Liga holenderska - 10. kolejka Eredivisie

23 października na Mandemakers Stadion odbyło się starcie 10. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Waalwijk i Sparty. Mecz zakończył się zwycięstwem Waalwijk 1-0. Na stadionie zasiadło 5 304 widzów.

10. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-10-23 21:00 | Stadion: Mandemakers Stadion | Widzów: 5304 | Arbiter: Jeroen Manschot
RKC Waalwijk
Sparta Rotterdam
1
0
M. Kramer 89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 starć jedenastka Sparty wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 59. minucie za Achrafa El Bouchataouiego wszedł Iliass Bel. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy : Ayman Azhil, Luuk Wouters, a na ich miejsce weszli Juriën Gaari, Alexander Büttner.

Po chwili trener Sparty postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mohammeda Osmana wszedł Michaël Heylen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz.

Jedyną bramkę meczu dla Waalwijk zdobył Michiel Kramer w 89. minucie. Sytuację bramkową stworzył Iliass Bel.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Tomowi Beugelsdijkowi z zespołu gości. Była to 90. minuta meczu.

Laurent Jans
59′ Juriën Godfried Juan Gaari
Bryan George Jeffrey Smeets
Jens Odgaard
Michael Gonçalves Pinto
Saïd Bakari
Mohammed Osman67′
59′ Alexander Büttner
Sven Mijnans67′
59′ Achraf El Bouchataoui
Lennart Thy
 89′ Michiel Kramer
Jeremy van Mullem
59′ Luuk Wouters
Kenzo Goudmijn
Sebbe Augustijns
Achraf Madi
59′ Ayman Azhil
Emanuel Emegha75′
59′ Iliass Bel Hassani
Mario Engels67′
Yassin Oukili
Mohammed Tahiri
Lennerd Daneels

Finn Stokkers

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Sparty pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.