RKC Waalwijk - NEC Nijmegen 2-1 (1-1). Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie

W pojedynku 15. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 5 grudnia, jedenastka Waalwijk wygrała z Nijmegenem 2-1 (1-1). Starcie odbyło się na Mandemakers Stadion.

J. Bruijn 16'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 mecze drużyna Nijmegenu wygrała 16 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Nijmegenu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Jordy Bruijn.

Zawodnicy Waalwijk nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie Jens Odgaard wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Iliass Bel.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Waalwijk wyszła w zmienionym składzie, za Vurnona Anitę wszedł Sebbe Augustijns. Trener Nijmegenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Ole ter Haar, a murawę opuścił Ali Akman.

Na drugą połowę zespół Nijmegenu wyszedł w zmienionym składzie, za Elayisa Tavşana wszedł Calvin Verdonk. Między 47. a 62. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 64. minucie w drużynie Nijmegenu doszło do zmiany. Javier Vet wszedł za Jordego Bruijna.

W 65. minucie arbiter ukarał kartką Casa Odenthala, piłkarza Nijmegenu. W 71. minucie Lennerd Daneels został zastąpiony przez Roya Kuijpersa. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w jedenastce Nijmegenu doszło do zmiany. Mikkel Duelund wszedł za Dirka Propera.

A trener Waalwijk wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Achrafa El Bouchataouiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Sebbe Augustijns. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. W 82. minucie Juriën Gaari został zmieniony przez Alexandra Büttnera, a za Iliassa Bela wszedł na boisko Finn Stokkers, co miało wzmocnić drużynę Waalwijk. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Magnusa Mattssona na Iliasa Bronkhorsta. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Calvina Verdonka z Nijmegenu, a w 90. minucie Aymana Azhila z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Waalwijk przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej czwartej minucie pojedynku wynik ustalił Roy Kuijpers. Przy strzeleniu gola pomagał Finn Stokkers.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Mattijs Branderhorst
62′ Shawn Adewoye
Bart van Rooij
Dario Van den Buijs
Iván Márquez Álvarez47′
Melle Meulensteen
Cas Odenthal65′
46′ Vurnon Anita
Souffian El Karouani
82′ Juriën Godfried Juan Gaari
Lasse Schoene
90′ Ayman Azhil
Elayis Tavşan46′
Saïd Riad Bakari
Magnus Elkjær Mattsson85′
82′ Iliass Bel Hassani
Dirk Wanner Proper76′
 28′ Jens Odgaard
Jordy Bruijn  16′ 64′
71′ Lennerd Daneels
Ali Akman46′
Issam El Maach
Robin Roefs
Jens Teunckens
Daniel Vuković
82′ Alexander Büttner
Javier Vet64′
46′ 54′ 82′ Sebbe Augustijns
Ole ter Haar Romeny46′
82′ Achraf El Bouchataoui

71′  90′ Roy Kuijpers

82′ Finn Stokkers

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.