RKC Waalwijk - Fortuna Sittard 1-2 (0-0). Liga holenderska - 19. kolejka Eredivisie

W spotkaniu 19. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 27 stycznia, drużyna Waalwijk przegrała z Fortuną 1-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Mandemakers Stadion.

Lisandro Semedo 63'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów drużyna Fortuny wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Waalwijk próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Fortuny nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Mats Seuntjens.

Trener Waalwijk wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Syllę Sowa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Richard van der Venne. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. W 63. minucie za Paula Quastena wszedł Thierry Lutonda. W tej samej minucie w zespole Waalwijk doszło do zmiany. David Min wszedł za Finna Stokkersa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fortuny w 63. minucie spotkania, gdy Lisandro Semedo zdobył drugą bramkę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Ben Rienstra z Fortuny.

W 75. minucie w zespole Waalwijk doszło do zmiany. Vitalie Damaşcan wszedł za Thijsa Oostinga.

Bramkarz Fortuny wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 84. minucie gola kontaktowego strzelił David Min. Przy strzeleniu gola pomagał Sylla Sow.

Chwilę później trener Fortuny postanowił wzmocnić linię napadu i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Emila Hanssona. Na boisko wszedł Leroy George, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Mats Seuntjens został zmieniony przez Jorrita Smeetsa, co miało wzmocnić jedenastkę Fortuny. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ahmeda Toubę na Hansa Muldera. W samej końcówce meczu sędzia ukarał kartką Melle Meulensteena, zawodnika gospodarzy.

Zespołowi Waalwijk zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Fortuny.

Lazaros Rota
89′ Melle Meulensteen
Martin Yves Angha-Lötscher
87′ Ahmed Touba
Mickaël Tirpan
63′ Paul Gerardus Quasten
George Cox
Ayman Azhil
Lisandro Semedo  63′
Anas Tahiri
Tesfaldet Tekie
63′ Richard van der Venne
Emil Hansson85′
75′ Thijs Oosting
Ben Rienstra66′
63′ Finn Stokkers
Grégoire Amiot
63′ Thierry Lutonda
Clint Essers
87′ Hans Jorge Mulder
Samuel Moutoussamy
75′ Vitalie Damaşcan
Jorrit Smeets85′
63′  84′ David Min
Adnan Ugur
63′ Sylla Sow
Thibaud Verlinden

Leroy George85′

Przewaga drużyny Waalwijk w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna Waalwijk w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.