RKC Waalwijk - FC Utrecht 1-2 (0-1). Liga holenderska - 25. kolejka Eredivisie

6 marca na Mandemakers Stadion odbyło się spotkanie 25. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Waalwijk i Utrechtu. Mecz zakończył się zwycięstwem Utrechtu 2-1.

S. van de Streek 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 39 razy. Zespół Utrechtu wygrał aż 21 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Utrechtu w 12. minucie spotkania, gdy Mimoun Mahi strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Utrechtu.

Piłkarze Waalwijk w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Richard van der Venne. Sytuację bramkową stworzył Anas Tahiri.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Waalwijk: Thijsowi Oostingowi w 59. i Vurnonowi Anicie w 68. minucie. W tej samej minucie w zespole Waalwijk doszło do zmiany. Sylla Sow wszedł za Olę John. A trener Utrechtu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Othmane'a Boussaida. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Adam Maher. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę.

W 77. minucie Mimoun Mahi został zmieniony przez Jeredego Hiltermana. Trener Waalwijk postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Thijsa Oostinga i na pole gry wprowadził napastnika Finna Stokkersa, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na siedem minut przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Willema Janssena, zawodnika Utrechtu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Utrechtu w 90. minucie spotkania, gdy Sander van de Streek strzelił z karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Mark van der Maarel
 53′ 90′ Richard van der Venne
Joris van Overeem
79′ Anas Tahiri
Mimoun Mahi  12′ 77′
67′ Vurnon Anita
Bart Ramselaar
Lennerd Daneels
Adam Maher77′
59′ 78′ Thijs Oosting
Sander van de Streek  90′ (k.)
68′ Ola John
Emil Evert Bergström
90′ Hans Jorge Mulder
Sylian Aldren Mokono
Lars Nieuwpoort
Django Warmerdam
79′ Ayman Azhil
Urby Emanuelson
David Min
Odysseus Velanas
Cyril Ngonge
Othmane Boussaid77′
68′ Sylla Sow
Jeredy Hilterman77′
78′ Finn Stokkers
Mohamed Mallahi

Piłkarze Waalwijk otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Utrechtu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.