RKC Waalwijk - FC Emmen 1-0 (0-0). Liga holenderska - 22. kolejka Eredivisie

W meczu 22. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 12 lutego, drużyna Waalwijk zwyciężyła z Emmen 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Mandemakers Stadion.

A. Touba 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Waalwijk zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Emmen była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Emmen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jeana-Pierre'a Rhynera, Hilal Ben Moussę weszli Keziah Veendorp, Lucas Bernadou. W 61. minucie Jari Vlak został zmieniony przez Nikolaiego Laursena.

Chwilę później trener Waalwijk postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Finn Stokkers, a murawę opuścił Ola John.

Wysiłki podejmowane przez zespół Waalwijk w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Ahmed Touba.

Miguel Gianpierre Araujo Blanco
 90′ Ahmed Touba
Nick Bakker
Paul Gerardus Quasten
Jean-Pierre Patrick Rhyner46′
77′ Richard van der Venne
Jari Vlak61′
77′ Anas Tahiri
Sergio Fernando Pena Flores
Vurnon Anita
Kerim Frei Koyunlu
Lennerd Daneels
Hilal Ben Moussa46′
86′ Thijs Oosting
Michael Jeroen Maarten Michiel de Leeuw
66′ Ola John
Lucas Bernadou46′
77′ Ayman Azhil
Robbert de Vos
86′ Vitalie Damaşcan
Simon Hjalmar Friedel Tibbling
David Min
Didier Jeanpier La Torre Arana
77′ Sylla Sow
Nikolai Rohde Laursen61′
66′ Finn Stokkers

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Emmen w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.