RKC Waalwijk - Alkmaar Zaanstreek 1-3 (1-1). Liga holenderska - 31. kolejka Eredivisie

W starciu 31. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 1 maja, drużyna Waalwijk przegrała z AZ 1-3 (1-1). Pojedynek odbył się na Mandemakers Stadion.

C. Stengs 82'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 meczów drużyna AZ wygrała 21 razy i zanotowała osiem porażek oraz dwa remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Waalwijk w 17. minucie spotkania, gdy Thijs Oosting zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Richard van der Venne.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Albert Guðmundsson. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Calvin Stengs.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice Waalwijk nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lennerda Daneelsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Cyril Ngonge.

Trzeba było trochę poczekać, aby Myron Boadu wywołał eksplozję radości wśród kibiców AZ, zdobywając kolejną bramkę w 63. minucie meczu. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Timo Letschert, zawodnik gości. W tej samej minucie arbiter wyrzucił z boiska Syllę Sowa z Waalwijk. W 71. minucie za Jonasa Svenssona wszedł Yukinari Sugawara.

W tej samej minucie Anas Tahiri został zmieniony przez Finna Stokkersa, a za Richarda van der Vennego wszedł na boisko Sebbe Augustijns, co miało wzmocnić drużynę Waalwijk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tijjaniego Reijndersa na Jordego Clasiego. Po chwili trener AZ postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Dani de Wit, a murawę opuścił Myron Boadu.

Zespół Waalwijk ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 82. minucie wynik na 1-3 podwyższył Calvin Stengs. Bramka padła po podaniu Alberta Guðmundssona.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku sędzia pokazał żółtą kartkę Yukinariemu Sugawarze z AZ. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Owen Wijndal
86′ Vurnon Anita
Fredrik Midtsjae
60′ Cyril Ngonge
Calvin Stengs  82′
 17′ 87′ Thijs Oosting
Karl Jesper Karlsson
71′ Anas Tahiri
Tijjani Reijnders78′
71′ Richard van der Venne
Albert Guðmundsson  28′
69′ Sylla Sow
Myron Boadu  63′ 79′
Mike Grim
Mees Bakker
Shawn Adewoye
Hobie Verhulst
87′ Hans Jorge Mulder
Ramon Stanley Remy Leeuwin
Paul Gerardus Quasten
Yukinari Sugawara71′ 90′
Luuk Wouters
Jordy Clasie78′
71′ Sebbe Augustijns
Dani de Wit79′
Saïd Bakari
Håkon Evjen
86′ Vitalie Damaşcan
Kenzo Goudmijn
60′ Lennerd Daneels
Zakaria Aboukhlal
Ola John
Jelle Duin
71′ Finn Stokkers

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Waalwijk w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.