RKC Waalwijk - Ajax Amsterdam 0-1 (0-1). Liga holenderska - 29. kolejka Eredivisie

11 kwietnia na Mandemakers Stadion odbyło się starcie 29. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Waalwijk i AFC Ajax. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AFC Ajax 1-0.

S. Haller 14'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków jedenastka AFC Ajax wygrała 32 razy i zanotowała jedną porażkę oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Sébastien Haller dla drużyny AFC Ajax. Bramka padła w tej samej minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Asystę przy bramce zaliczył Dušan Tadić.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Edson Alvarez z zespołu gości. Była to 39. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AFC Ajax.

Kibice AFC Ajax nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mohammeda Kudusa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Davy Klaassen. W 60. minucie w jedenastce Waalwijk doszło do zmiany. Cyril Ngonge wszedł za Lennerda Daneelsa.

W tej samej minucie trener Waalwijk postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Sylla Sow, a murawę opuścił Thijs Oosting. W 62. minucie Devyne Rensch został zastąpiony przez Seana Klaibera. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Lisandrowi Martínezowi z AFC Ajax.

Edson Alvarez39′
83′ Anas Tahiri
Ryan Jiro Gravenberch
74′ Richard van der Venne
Davy Klaassen53′
60′ Lennerd Daneels
Antony Matheus dos Santos62′
60′ Thijs Oosting
Sébastien Haller  14′
82′ Ola John
Kenneth Ina Dorothea Taylor
74′ Sebbe Augustijns
Quinten Ryan Crispito Timber
83′ Vitalie Damaşcan
Oussama Idrissi
60′ Cyril Ngonge
David Neres Campos62′
60′ Sylla Sow
Lassina Chamste Soudine Franck Traoré
82′ Finn Stokkers

Zespół AFC Ajax był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom AFC Ajax przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna AFC Ajax w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.