PSV Eindhoven - VVV Venlo 4-1 (1-1). Liga holenderska - 14. kolejka Eredivisie

W meczu 14. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 22 grudnia, drużyna PSV wygrała z Venlo 4-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Philips Stadion w Eindhoven.

J. Arias 22'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół PSV wygrał aż 14 razy, zremisował cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut zespół PSV zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Venlo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Venlo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie bramkę zdobył Jafar Arias. Asystę zanotował Vito van Crooij.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Philipp Max.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSV w 49. minucie spotkania, gdy Olivier Boscagli strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Philipp Max.

Trener PSV postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Joël Ramzan, a murawę opuścił Mohamed Ihattaren.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna PSV, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Cody Gakpo. Bramka padła po podaniu Chukwunonsa Madueke'a.

W 71. minucie za Torina Huntego wszedł Tristan Dekker. W 76. minucie Evert Linthorst został zmieniony przez Josuę John, a za Lukasa Schmitza wszedł na boisko Guus Hupperts, co miało wzmocnić jedenastkę Venlo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Philippa Maksa na Adriana Feina.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił Adrian Fein. Asystę przy golu ponownie zanotował Chukwunonso Madueke.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Christian Kum
 49′ Olivier Maxime Boscagli
Steffen Schäfer
 35′ (k.) 81′ Philipp Martin Max
Henricus Gerardus Hubertus Maria Linthorst76′
 58′ Cody Mathès Gakpo
Georgios Giakoumakis
57′ Mohamed Amine Ihattaren
Wassim Essanoussi
81′  90′ Adrian Fein
Zinédine Machach
57′ Joël Mohammed Ramzan Piroe
Lars Nabbe

Nezar S'rifi

Aaron Bastiaans

Guus Hupperts76′

Josua John76′

Yahcuroo Roemer

Zespół PSV był w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Venlo w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.