PSV Eindhoven - Sparta Rotterdam 1-0 (0-0). Liga holenderska - 10. kolejka Eredivisie

W starciu 10. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 29 listopada, drużyna PSV wygrała ze Spartą 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Philips Stadion w Eindhoven.

D. Malen 78'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 mecze zespół PSV wygrał 24 razy i zanotował cztery porażki oraz pięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Richard Ledezma z PSV. Była to 30. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 63. minucie Lennart Thy został zmieniony przez Redę Kharchoucha. Trener Sparty postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Bryana Smeetsa i na pole gry wprowadził napastnika Maria Engelsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

A kibice PSV nie mogli już doczekać się wprowadzenia Chukwunonsa Madueke'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Richard Ledezma. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. W 66. minucie sędzia ukarał kartką Svena Mijnansa, piłkarza Sparty.

W 78. minucie minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją broniąc strzał Donyella Malena. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sparta: Mariowi Engelsowi w 81. i Aaronowi Meijersowi w 83. minucie.

Maduka Emilio Okoye
79′ Jordan Teze
Abdoulrahmane Harroui83′
64′ Mario Goetze
Sven Mijnans66′ 79′
30′ 64′ Richard Ledezma
Deroy Duarte79′
70′ Pablo Paulino Rosario
Adil Auassar
Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos
Bryan George Jeffrey Smeets64′
64′ Eran Zahavi
Tom Beugelsdijk
79′ Denzel Justus Morris Dumfries
Jeffry Fortes79′
Philipp Martin Max
Aaron Meijers79′ 83′
70′ Ibrahim Sangaré
Wouter Burger
64′ Cody Mathès Gakpo
Laros d'Encarnação Duarte
64′ Chukwunonso Tristan Madueke
Emanuel Emegha
64′  78′ 78′ (k.) Donyell Malen
Mario Engels64′ 81′

Danzell Gravenberch83′

Reda Kharchouch63′

Jedenastka PSV była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom PSV, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.