PSV Eindhoven - SC Heerenveen 2-2 (0-1). Liga holenderska - 31. kolejka Eredivisie

W meczu 31. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 2 maja, zespół PSV zremisował z Heerenveenem 2-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Philips Stadion w Eindhoven.

S. de Jong 59'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 54 razy. Jedenastka PSV wygrała aż 27 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko 11.

Jedenastka Heerenveenu od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. W 22. minucie sędzia przyznał kartkę Rodneyowi Kongolowi z Heerenveenu.

Nieoczekiwanie to piłkarze Heerenveenu otworzyli wynik. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Tibor Halilović. Asystę zanotował Ibrahim Dresevic.

W 38. minucie kartką został ukarany Nick Viergever, zawodnik PSV. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Heerenveenu.

Trener PSV wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yorbe'a Vertessena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Pablo Rosario. Posunięcie trenera było słuszne. Yorbe'a Vertessena zdobył wyrównującą bramkę w 57. minucie spotkania. Drugą połowę jedenastka PSV rozpoczęła w zmienionym składzie, za Erana Zahaviego, Nicka Viergevera weszli Chukwunonso Madueke, Armando Obispo.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie Yorbe Vertessen wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Philipp Max.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę PSV przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie dającego prowadzenie gola dla zawodników PSV strzelił Cody Gakpo. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Maria Goetzego.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Siem de Jong. Asystę przy golu zaliczył Lasse Schoene.

W 69. minucie Rami Kaib został zmieniony przez Pawła Bochniewicza. W tej samej minucie w zespole Heerenveenu doszło do zmiany. Syb van Ottele wszedł za Rodneya Kongola. Trener Heerenveenu postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Siema de Jonga i na pole gry wprowadził napastnika Reina Smita. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 90. minucie, w zespole Heerenveenu za Lasse Schoenego wszedł Sieben Dewaele, a w jedenastce PSV Mario Goetze zmienił Marca van Ginkela. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Jan Paul van Hecke
38′ 46′ Nick Viergever
Lucas Woudenberg
Philipp Martin Max
Rami Kaib69′
46′ Pablo Paulino Rosario
Ibrahim Dresevic
90′ Mario Goetze
Rodney Nkele Kongolo22′ 69′
 58′ 87′ Cody Mathès Gakpo
Tibor Halilović  34′
Ibrahim Sangaré
Lasse Schoene90′
Donyell Malen
Mitchell van Bergen
46′ Eran Zahavi
Siem Stefan de Jong  59′ 73′
Maxime Delanghe
Jan Bekkema
Lars Unnerstall
Ariel Harush
46′ Armando Obispo
Paweł Bochniewicz69′
Adrian Fein
Syb van Ottele69′
90′ Marco van Ginkel
Hamdi Akujobi
46′ Chukwunonso Tristan Madueke
Rami Al Hajj
Joël Mohammed Ramzan Piroe
Oliver Batista-Meier
46′  57′ Yorbe Vertessen
Sieben Dewaele90′

Erik Benjamin Nygren

Rein Smit73′ 90′

Arjen van der Heide

Przewaga jedenastki PSV w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Heerenveenu, a w drugiej dwie. Zawodnicy gospodarzy dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.