PSV Eindhoven - RKC Waalwijk 2-0 (1-0). Liga holenderska - 18. kolejka Eredivisie

W pojedynku 18. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 23 stycznia, zespół PSV wygrał z Waalwijk 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Philips Stadion w Eindhoven.

P. Rosario 73'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 spotkań jedenastka PSV wygrała 28 razy i zanotowała cztery porażki oraz sześć remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 23. minucie Chukwunonso Madueke został zastąpiony przez Donyella Malena.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Melle Meulensteenowi z Waalwijk. Była to 45. minuta starcia.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę PSV w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Eran Zahavi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu PSV.

Na drugą połowę jedenastka Waalwijk wyszła w zmienionym składzie, za Thierry'ego Lutondę wszedł Luuk Wouters. Trener Waalwijk wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vitalie Damaşcana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Finn Stokkers.

W 61. minucie Thijs Oosting został zmieniony przez Jamesa Efmorfidisa, a za Syllę Sow wszedł na boisko David Min, co miało wzmocnić drużynę Waalwijk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maura Júniora na Éricka Gutiérreza oraz Mohameda Ihattarena na Ibrahima Sangarégo. W 70. minucie kartkę otrzymał Érick Gutiérrez z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSV w 73. minucie spotkania, gdy Pablo Rosario strzelił drugiego gola. Asystę zaliczył Ryan Thomas.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole PSV doszło do zmiany. Marco van Ginkel wszedł za Ryana Thomasa. W tej samej minucie trener PSV postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Adrian Fein, a murawę opuścił Eran Zahavi. W 78. minucie w jedenastce Waalwijk doszło do zmiany. Nicolas Olsak wszedł za Jamesa Efmorfidisa.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Thierry Lutonda46′
 73′ Pablo Paulino Rosario
Ayman Azhil
74′ Ryan Jared Thomas
Anas Tahiri
64′ Mohamed Amine Ihattaren
Thijs Oosting61′
64′ Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos
Sylla Sow70′
23′ Chukwunonso Tristan Madueke
Finn Stokkers61′
 45′ 74′ Eran Zahavi
Lennerd Daneels
Maxime Delanghe
Mike Grim
Lars Unnerstall
Etienne Vaessen
74′ Adrian Fein
Hans Jorge Mulder
64′ 70′ Érick Gabriel Gutiérrez Galaviz
Lars Nieuwpoort
64′ Ibrahim Sangaré
Luuk Wouters46′
74′ Marco van Ginkel
Sebbe Augustijns
23′ Donyell Malen
Nicolas Olsak78′

Saïd Bakari

Vitalie Damaşcan61′

James Efmorfidis61′ 78′

David Min70′

Zespół PSV zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy.