PSV Eindhoven - Heracles Almelo 3-0 (2-0). Liga holenderska - 28. kolejka Eredivisie

4 kwietnia na Philips Stadion w Eindhoven odbył się pojedynek 28. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami PSV i Heracles'u. Mecz zakończył się zwycięstwem PSV 3-0.

M. Ihattaren 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 starć jedenastka PSV wygrała 24 razy i zanotowała jedną porażkę oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Donyell Malen. To już szesnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Olivier Boscagli.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSV w 21. minucie spotkania, gdy Denzel Dumfries zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola ponownie pomagał Olivier Boscagli.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 59. minucie kartkę dostał Eran Zahavi, zawodnik PSV. W 65. minucie Orestis Kiomourtzoglou zastąpił Eliasa Sierrę-Cappelletiego.

Kibice Heracles'u nie mogli już doczekać się wprowadzenia Teuna Bijlevelda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Luca de la Torre. W 66. minucie w jedenastce PSV doszło do zmiany. Marco van Ginkel wszedł za Codego Gakpa. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Giacomowi Quagliacie z Heracles'u.

Chwilę później trener PSV postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Chukwunonso Madueke, a murawę opuścił Eran Zahavi. W tej samej minucie Giacomo Quagliata został zmieniony przez Kaspra Lundinga, a za Raiego Vloeta wszedł na boisko Sinan Bakış, co miało wzmocnić zespół Heracles'u. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Donyella Malena na Mohameda Ihattarena oraz Oliviera Boscaglego na Ibrahima Sangarégo. W 79. minucie kartkę otrzymał Robin Pröpper z drużyny gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Gola na 3-0 w doliczonej drugiej minucie pojedynku strzelił Mohamed Ihattaren. Bramka padła po podaniu Maria Goetzego.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Janis Jonathan Blaswich
 21′ Denzel Justus Morris Dumfries
Lucas Schoofs
66′ Cody Mathès Gakpo
Luca Daniel de la Torre65′
83′ Olivier Maxime Boscagli
Orestis Kiomourtzoglou65′
 9′ 75′ Donyell Malen
Delano Burgzorg
59′ 75′ Eran Zahavi
Teun Bijleveld65′
75′  90′ Mohamed Amine Ihattaren
Melih İbrahimoğlu
83′ Ibrahim Sangaré
Kasper Lunding Jakobsen75′
66′ Marco van Ginkel
Elias Sierra-Cappelleti65′
75′ Chukwunonso Tristan Madueke
Sinan Bakış75′
Joël Mohammed Ramzan Piroe
Adrián Szőke

Zespół Heracles'u zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze PSV dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.