PSV Eindhoven - Feyenoord Rotterdam 0-4 (0-1). Liga holenderska - 5. kolejka Eredivisie

19 września na Philips Stadion w Eindhoven odbyło się spotkanie 5. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami PSV i Feyenoordu. Mecz zakończył się zwycięstwem Feyenoordu 4-0. Na stadionie stawiło się 24 356 widzów.

5. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-09-19 14:30 | Stadion: Philips Stadion | Widzów: 24356 | Arbiter: Danny Makkelie
C. Dessers 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 56 starć zespół Feyenoordu wygrał 23 razy i zanotował 21 porażek oraz 12 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom PSV: André Ramalhowi w 38. i Mariowi Goetzemu w 42. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Feyenoordu w 45. minucie spotkania, gdy Jens Toornstra strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Marcus Holmgren.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Feyenoordu.

Drugą połowę zespół PSV rozpoczął w zmienionym składzie, za Erana Zahaviego, Davida Pröppera, Maria Goetzego weszli Yorbe Vertessen, Ryan Thomas, Ritsu Doan. W 61. minucie Cody Gakpo został zastąpiony przez Carlosa Viníciusa.

W 69. minucie w drużynie Feyenoordu doszło do zmiany. Bryan Linssen wszedł za Guusa Tila.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Feyenoordu, zdobywając kolejną bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 0-2 podwyższył Bryan Linssen. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Luisa Sinisterry.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Feyenoord: Marcosowi Senesiemu w 74. i Orkunowi Kökçü w 84. minucie.

W 85. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jens Toornstra z Feyenoordu. Przy zdobyciu bramki pomagał Cyriel Dessers.

Niedługo później Cyriel Dessers wywołał eksplozję radości wśród kibiców Feyenoordu, zdobywając kolejną bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu starcia meczu. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Luis Sinisterra.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Marcus Holmgren Pedersen83′
38′ André Ramalho Silva
Gernot Trauner
Armando Obispo
Marcos Nicolás Senesi Barón74′ 78′
Philipp Martin Max
Tyrell Malacia
46′ David Petrus Wenceslaus Henri Pröpper
Fredrik Aursnes
72′ Armindo Tué Na Bangna
Alireza Jahan Bachsch83′
61′ Cody Mathès Gakpo
Luis Fernando Sinisterra Lucumí
Olivier Maxime Boscagli
Orkun Kökçü84′
42′ 46′ Mario Goetze
Jens Toornstra  45′, 85′
46′ Eran Zahavi
Lutsharel Geertruida78′
46′ Ryan Jared Thomas
Denzel Hall
Marco van Ginkel
Ramon Hendriks83′
61′ Carlos Vinícius Alves Morais
Lennard Hartjes
46′ Ritsu Doan
João Carlos Vilaça Teixeira
72′ Chukwunonso Tristan Madueke
Naoufal Bannis
Maximiliano Samuel Romero
Cyriel Dessers83′  90′
46′ Yorbe Vertessen
Bryan Linssen69′  71′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Feyenoordu w drugiej połowie dokonała czterech zmian.