PSV Eindhoven - FC Utrecht 4-1 (2-1). Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie

W pojedynku 15. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 4 grudnia, zespół PSV zwyciężył z Utrechtem 4-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na Philips Stadion w Eindhoven.

M. van der Hoorn 12'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 55 meczów jedenastka PSV wygrała 42 razy i zanotowała trzy porażki oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Utrechtu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie bramkę zdobył Mike van der Hoorn. Przy zdobyciu bramki pomagał Simon Gustafson.

Zawodnicy PSV odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 27. minucie gola wyrównującego strzelił Cody Gakpo. Asystę przy bramce zaliczył Mauro Júnior.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Hidde ter Avest z Utrechtu. Była to 32. minuta meczu.

Niedługo później André Ramalho wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSV, strzelając kolejnego gola w 35. minucie spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka PSV rozpoczęła w zmienionym składzie, za Carlosa Viníciusa wszedł Armando Obispo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSV w 51. minucie spotkania, gdy Ritsu Dōan zdobył trzecią bramkę. Sytuację bramkową stworzył Érick Gutiérrez.

Trener PSV wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yorbe'a Vertessena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Cody Gakpo. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. W 67. minucie Remco Balk zastąpił Adriána Dalmaua. W tej samej minucie trener Utrechtu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Arthura Zagre'a. Na boisko wszedł Django Warmerdam, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Phillipp Mwene. Bramka padła po podaniu Ritsu Dōana.

Między 74. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze PSV: Bruma, Phillipp Mwene, Érick Gutiérrez, na ich miejsce weszli: Chukwunonso Madueke, Jordan Teze, Marco van Ginkel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mike van der Hoorna, Simona Gustafsona zajęli: Willem Janssen, Joris van Overeem. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Maarten Paes
 70′ 74′ Phillipp Mwene
Hidde Willem ter Avest32′
 35′ André Ramalho Silva
Mike van der Hoorn  12′ 74′
Olivier Maxime Boscagli
Mark van der Maarel
Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos
Arthur Zagre67′
86′ Érick Gabriel Gutiérrez Galaviz
Adam Maher
 51′ Ritsu Dōan
Simon Gustafson74′
74′ Armindo Tué Na Bangna
Remco Balk67′
Ibrahim Sangaré
Quinten Ryan Crispito Timber
 27′ 67′ Cody Mathès Gakpo
Bart Ramselaar
46′ Carlos Vinícius Alves Morais
Anastasios Douvikas
Maxime Delanghe
Fabian de Keijzer
Yvon Landry Mvogo
Eric Dirk Oelschlägel
46′ Armando Obispo
Willem Marco Janssen74′
74′ Jordan Teze
Rick Meissen
86′ Marco van Ginkel
Django Warmerdam67′
74′ Chukwunonso Tristan Madueke
Othmane Boussaid
67′ Yorbe Vertessen
Alexander Gerard van de Streek

Joris van Overeem74′

Adrián Dalmau Vaquer67′

Eros Maddy

Mohamed Mallahi

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Utrechtu przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Utrechtu w drugiej połowie dokonała czterech zmian.