PSV Eindhoven - Ajax Amsterdam 1-1 (1-0). Liga holenderska - 24. kolejka Eredivisie

28 lutego na Philips Stadion w Eindhoven odbyło się starcie 24. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami PSV i AFC Ajax. Mecz zakończył się remisem 1-1.

D. Tadić 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 54 pojedynki jedenastka PSV wygrała 24 razy i zanotowała 16 porażek oraz 14 remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 38. minucie kartkę dostał Edson Alvarez, piłkarz AFC Ajax.

W tym czasie zawodnicy PSV nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 39. minucie Eran Zahavi dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki PSV.

Na drugą połowę drużyna AFC Ajax wyszła w zmienionym składzie, za Devyne Renscha wszedł Perr Schuurs. W 54. minucie kartkę dostał Olivier Boscagli z jedenastki gospodarzy.

W 56. minucie w drużynie AFC Ajax doszło do zmiany. Mohammed Kudus wszedł za Edsona Alvareza. Trener AFC Ajax wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Neresa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Antony. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. W 72. minucie Pablo Rosario został zmieniony przez Éricka Gutiérreza.

W 75. minucie Ryan Thomas został zmieniony przez Yorbe'a Vertessena, co miało wzmocnić jedenastkę PSV. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryana Gravenbercha na Briana Adjeiego. Od 86. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił z karnego Dušan Tadić. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Dwie minuty później arbiter przyznał kartkę Jordanowi Tezemu z PSV. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Maarten Stekelenburg
90′ Denzel Justus Morris Dumfries
Devyne Fabian Jairo Rensch46′
90′ Jordan Teze
Jurriën David Norman Timber
Nick Viergever
Lisandro Martínez
Philipp Martin Max
Daley Blind
72′ Pablo Paulino Rosario
Davy Klaassen
75′ Ryan Jared Thomas
Ryan Jiro Gravenberch80′
Mario Goetze
Edson Alvarez38′ 56′
54′ Olivier Maxime Boscagli
Antony Matheus dos Santos56′
 39′ 86′ Eran Zahavi
Sébastien Haller
89′ Donyell Malen
Jurgen Ekkelenkamp
72′ Érick Gabriel Gutiérrez Galaviz
Mohammed Kudus56′
Marco van Ginkel
Quinten Ryan Crispito Timber
Joël Mohammed Ramzan Piroe
Brian Ebenezer Adjei Brobbey80′
75′ Yorbe Vertessen
Oussama Idrissi

David Neres Campos56′

Lassina Chamste Soudine Franck Traoré

Piłkarze PSV obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół PSV w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.