Philips Sport Vereniging Eindhoven - Football Club Emmen 4-1 (3-0). Liga - 1. kolejka

6 sierpnia na Philips Stadion odbyło się starcie 1. kolejki Eredivisie pomiędzy drużynami PSV Eindhoven i FC Emmen. Pojedynek zakończył się zwycięstwem PSV Eindhoven 4-1.

6 sierpnia  na Philips Stadion odbyło się starcie  1. kolejki  Eredivisie pomiędzy drużynami PSV Eindhoven  i FC Emmen. Pojedynek zakończył się zwycięstwem PSV Eindhoven 4-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół PSV Eindhoven wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze PSV Eindhoven otworzyli wynik. W 18. minucie Johan Bakayoko dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Xavi Simons.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Keziahowi Veendorpowi z FC Emmen. Była to 25. minuta meczu.

W 26. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Emmen Maikel Kieftenbeld.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Cody Gakpo. Przy strzeleniu gola pomógł Armando Obispo.

Drugą połowę drużyna PSV Eindhoven rozpoczęła w zmienionym składzie, za Philippa Maksa, Joeya Veermana weszli Fredrik Oppegård, Richard Ledezma.

Cody Gakpo wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSV Eindhoven, zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Luuka de Jonga.

W 59. minucie Armando Obispo zastąpił Andre Ramalha. W 60. minucie w jedenastce PSV Eindhoven doszło do zmiany. Ismael Saibari wszedł za Codego Gakpa.

Zawodnicy FC Emmen szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie bramkę pocieszenia zdobył Ole ter Haar.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Drużyna PSV Eindhoven zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał piłkarzy PSV Eindhoven żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Emmen przyznał jedną żółtą.

Jedenastka PSV Eindhoven w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół FC Emmen w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.