PEC Zwolle - VVV Venlo 2-1 (0-0). Liga holenderska - 27. kolejka Eredivisie

W spotkaniu 27. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 21 marca, jedenastka Zwolle wygrała z Venlo 2-1 (0-0). Starcie odbyło się na MAC³PARK Stadion.

R. Gelmi 69'

Taktyka trenera drużyny Venlo już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców drużyny Venlo. Kibice Zwolle nie mogli już doczekać się wprowadzenia Immanuela-Johannesa Pheraiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Benson Manuel. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Zwolle wyszła w zmienionym składzie, za Thomasa Buitinka wszedł Slobodan Tedić. W 51. minucie kartką został ukarany Thomas Lam, piłkarz gospodarzy.

W 60. minucie Torino Hunte zastąpił Anastasiosa Donisa. W 63. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Pelle Clement, Mike van Duinen, a na ich miejsce weszli Mustafa Saymak, Eliano Reijnders.

Wysiłki podejmowane przez zespół Zwolle w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie bramkę zdobył Slobodan Tedić. Sytuację bramkową stworzył Thomas Lam.

Jedenastka gospodarzy krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ drużyna Venlo doprowadziła do remisu. Gola strzelił Roy Gelmi. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Venlo doszło do zmiany. Wassim Essanoussi wszedł za Dannego Posta.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zwolle w 79. minucie spotkania, gdy Thomas Lam strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W następstwie utraty gola trener Venlo postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił obrońcę Christiana Kuma i na pole gry wprowadził napastnika Jafara Ariasa, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 87. minucie w drużynie Zwolle doszło do zmiany. Yuta Nakayama wszedł za Virgila Misidjana. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku kartkę dostał Georgios Giakoumakis z Venlo. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Christian Kum81′
 79′ (k.) 51′ Thomas Lam
Kristopher Santos Da Graca
Kenneth Paal
Tobias Raphael Pachonik
63′ Eliano Reijnders
Danny Post74′
Dean Huiberts
Leon Guwara
63′ Mustafa Saymak
Simon Janssen
87′ Virgil Roy Misidjan
Torino Hunte60′
46′ Thomas Buitink
Vito van Crooij
20′ Benson Manuel Hedilazio
Tristan Dekker
87′ Yuta Nakayama
Steffen Schäfer
Rav van den Berg
Lukas Schmitz
63′ Pelle Clement
Anastasios Donis60′
20′ Immanuël-Johannes Pherai
Guus Hupperts
46′  66′ Slobodan Tedić
Josua John
63′ Mike van Duinen
Yahcuroo Roemer

Zespół Zwolle był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Zwolle dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.