PEC Zwolle - Twente Enschede 1-0 (1-0). Liga holenderska - 29. kolejka Eredivisie

W starciu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 10 kwietnia, jedenastka Zwolle wygrała z Twente 1-0 (1-0). Mecz odbył się na MAC³PARK Stadion.

V. Misidjan 35'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Twente wygrała aż osiem razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko trzy.

Już w pierwszych minutach jedenastka Twente próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną bramkę meczu dla Zwolle zdobył Virgil Misidjan w 35. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zwolle.

Trener Zwolle postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Pelle Clement, a murawę opuścił Bram van Polen. W 65. minucie Thijs van Leeuwen został zmieniony przez Luciana Narsingha.

Kibice Twente nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lukę Ilicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jesse Bosch. Między 71. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Zwolle: Jesper Drost, Virgil Misidjan, Dean Huiberts, na ich miejsce weszli: Eliano Reijnders, Mike van Duinen, Thomas van den Belt. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daria Dumicia, Godfrieda Roemeratoego zajęli: Daan Rots, Jayden Oosterwolde. W drugiej połowie nie padły bramki.

Joël Drommel
55′ Bram van Polen
Gijs Smal
71′ Jesper Drost
Godfried Roemeratoe87′
79′ Dean Huiberts
Ramiz Larbi Zerrouki
Yuta Nakayama
Jesse Bosch65′
 35′ 72′ Virgil Misidjan
Jayden Oosterwolde87′
55′ Pelle Clement
Max Bruns
71′ Eliano Reijnders
Luka Ilić65′
Mustafa Saymak
Casper Staring
79′ Thomas van den Belt
Issah Abass
Thomas Buitink
Luciano Narsingh65′
Reza Ghoochannejhad
Daan Rots87′
Benson Manuel Hedilazio

72′ Mike van Duinen

Jedenastka Twente miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.