PEC Zwolle - Sparta Rotterdam 1-1 (1-1). Liga holenderska - 6. kolejka Eredivisie

22 września na MAC³PARK Stadion odbyło się starcie 6. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Zwolle i Sparty. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Mecz obejrzało 9 000 widzów.

6. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-09-22 21:00 | Stadion: MAC³PARK Stadion | Widzów: 9000 | Arbiter: Martin Perez
PEC Zwolle
Sparta Rotterdam
1
1
D. Redan 8'
V. van Crooij 1'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka gości trafiła do bramki rywala. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Vito van Crooij. Przy strzeleniu gola asystował Aaron Meijers.

Drużyna gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ zespół Zwolle doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Daishawn Redan. Sytuację bramkową stworzył Yuta Nakayama.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Zwolle rozpoczęła w zmienionym składzie, za Rica Striedera wszedł Eliano Reijnders. Także jedenastka Sparty rozpoczęła w zmienionym składzie, za Svena Mijnansa wszedł Emanuel Emegha. W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Deanowi Huibertsowi z drużyny gospodarzy.

W 69. minucie za Mohammeda Osmana wszedł Kenzo Goudmijn. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Sparta: Bryanowi Smeetsowi w 81. i Kenzowi Goudmijnowi w 88. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Maduka Emilio Okoye
88′ Mark Pabai
Mohammed Osman69′
 8′ 72′ Daishawn Orpheo Marvin Redan
Sven Mijnans46′
72′ Gervane Zjandric Adonnis Kastaneer
Bryan George Jeffrey Smeets81′
46′ Rico Strieder
Adil Auassar
55′ Dean Huiberts
Laurent Jans
88′ Kenneth Paal
Giannis Masouras
Rav van den Berg
Gaultiér Overman
Gabi Caschili
Kenzo Goudmijn69′ 88′
72′ Leandro Fernandes Da Cunha
Emanuel Emegha46′
Ryan Koolwijk
Mario Engels85′
Elikia Joël Mbinga
Mohammed Tahiri
Mustafa Saymak

72′ Chardi Landu

46′ Eliano Reijnders

Piłkarze Zwolle dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Sparty w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.