PEC Zwolle - Heracles Almelo 1-0 (0-0). Liga holenderska - 10. kolejka Eredivisie

23 października na MAC³PARK Stadion odbyło się spotkanie 10. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Zwolle i Heracles'u. Starcie zakończyło się zwycięstwem Zwolle 1-0. Na stadionie zasiadło 13 026 widzów.

10. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-10-23 20:00 | Stadion: MAC³PARK Stadion | Widzów: 13026 | Arbiter: Marc Nagtegaal
PEC Zwolle
Heracles Almelo
1
0
B. van Polen 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Heracles'u wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie Rico Strieder został zastąpiony przez Ryana Koolwijka. W 72. minucie arbiter wskazał na wapno, ale Rai Vloet nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości.

Chwilę później trener Zwolle postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Lukę Adžicia wszedł Mees De Wit, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. Niedługo później trener Heracles'u postanowił wzmocnić linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Kaja Sierhuisa. Na boisko wszedł Sinan Bakış, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Heracles'u doszło do zmiany. Ismail Azzaoui wszedł za Bilala Başacıkoğlu.

Jedyną bramkę meczu dla Zwolle zdobył z rzutu karnego Bram van Polen w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Minutę później w jedenastce Zwolle doszło do zmiany. Thomas van den Belt wszedł za Deana Huibertsa.

W doliczonej dziewiątej minucie spotkania sędzia pokazał kartkę Raiemu Vloetowi z Heracles'u.

Marco Rente
 90′ (k.) Bram van Polen
Mats Knoester
Yuta Nakayama
Giacomo Quagliata
Mustafa Saymak
Orestis Kiomourtzoglou
90′ Dean Huiberts
Bilal Başacıkoğlu84′
59′ Rico Strieder
Delano Burgzorg
Gervane Zjandric Adonnis Kastaneer
Luca Daniel de la Torre
Daishawn Orpheo Marvin Redan
Rai Vloet 72′ (k.) 90′
73′ Luka Adžić
Kaj Sierhuis84′
Mike Hauptmeijer
Koen Bucker
Jasper Schendelaar
Alessandro Damen
73′ Mees Jacobus Wilhelmus De Wit
Sven Sonnenberg
59′ Ryan Koolwijk
Melih İbrahimoğlu
90′ Thomas van den Belt