PEC Zwolle - Fortuna Sittard 0-2 (0-0). Liga holenderska - 17. kolejka Eredivisie

W starciu 17. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 16 stycznia, jedenastka Zwolle przegrała z Fortuną 0-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na MAC³PARK Stadion.

M. Seuntjens 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Zwolle wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Fortuny zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Zwolle była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fortuny w 57. minucie spotkania, gdy Zian Flemming zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Sebastian Polter.

W 61. minucie Sam Kersten zastąpił Yutę Nakayamę. W tej samej minucie w drużynie Zwolle doszło do zmiany. Immanuel-Johannes Pherai wszedł za Deana Huibertsa. W następstwie utraty bramki trener Zwolle postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Eliana Reijndersa i na pole gry wprowadził napastnika Virgila Misidjana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 74. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Fortuny: Zian Flemming, George Cox, Lisandro Semedo, Mickaël Tirpan, Emil Hansson, na ich miejsce weszli: Mats Seuntjens, Lazaros Rota, Jorrit Smeets, Clint Essers, Arian Kastrati. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rica Striedera, Saiego van Wermeskerkena zajęli: Clint Leemans, Reza Ghoochannejhad.

Jedenastka Zwolle ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W samej końcówce pojedynku trafił Mats Seuntjens. Przy strzeleniu gola ponownie asystował Sebastian Polter.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Yanick Marinus Paulus van Osch
85′ Sai van Wermeskerken
Mickaël Tirpan87′
61′ Sam Kersten
Ben Rienstra
61′ Dean Huiberts
Zian Flemming  57′ 74′
78′ Rico Strieder
Tesfaldet Tekie
61′ Eliano Reijnders
Lazaros Rota74′
61′ Yuta Nakayama
Mike Johannes Hendrikus Josephus van Beijnen
Jesper Drost
Nassim El Ablak
Samir Lagsir
Arian Kastrati87′
78′ Clint Leemans
Samuel Moutoussamy
61′ Immanuel-Johannes Pherai
Mats Seuntjens74′  89′
Thomas van den Belt
Jorrit Smeets76′
85′ Reza Ghoochannejhad
Adnan Ugur
61′ Virgil Misidjan
Djibril Dianessy

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.