PEC Zwolle - Alkmaar Zaanstreek 1-1 (1-0). Liga holenderska - 15. kolejka Eredivisie

W meczu 15. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 9 stycznia, zespół Zwolle zremisował z AZ 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na MAC³PARK Stadion.

F. Midtsjø 67'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań drużyna AZ wygrała 11 razy i zanotowała trzy porażki oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Zwolle nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Pelle Clement. Asystę zaliczył Eliano Reijnders.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zwolle.

Drugą połowę jedenastka Zwolle rozpoczęła w zmienionym składzie, za Rica Striedera wszedł Yuta Nakayama. Trener Zwolle postanowił bronić wyniku. W 60. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mustafę Saymaka wszedł Thomas Rudolph, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Zwolle nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował spotkanie.

W tej samej minucie Bruno Martins został zastąpiony przez Zakarię Aboukhlala.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę AZ w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie bramkę wyrównującą zdobył Fredrik Midtsjae.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Sam Kersten ze Zwolle. Była to 80. minuta meczu. A kibice AZ nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ferdego Druijfa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Karl Karlsson. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Yukinari Sugawara
80′ Sam Kersten
Pantelis Chatzidiakos
Bram van Polen
Bruno Martins Indi60′
Kenneth Paal
Owen Wijndal
60′ Mustafa Saymak
Fredrik Midtsjae  67′
74′ Dean Huiberts
Teun Koopmeiners
46′ Rico Strieder
Tijjani Reijnders
Eliano Reijnders
Calvin Stengs
 9′ 82′ Pelle Clement
Ramon Stanley Remy Leeuwin
46′ Yuta Nakayama
Ron Vlaar
60′ Thomas Anton Rudolph Lam
Håkon Evjen
74′ Jesper Drost
Kenzo Goudmijn
Samir Lagsir
Zakaria Aboukhlal60′
82′ Clint Leemans
Ferdy Druijf85′
Immanuel-Johannes Pherai
Albert Guðmundsson
Thomas van den Belt

Reza Ghoochannejhad

Przewaga jedenastki AZ w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Zwolle przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna AZ w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.