PEC Zwolle - ADO Den Haag 0-1 (0-1). Liga holenderska - 32. kolejka Eredivisie

W spotkaniu 32. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 9 maja, drużyna Zwolle przegrała z Den Haagiem 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na MAC³PARK Stadion.

B. Adekanye 12'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka Zwolle wygrała aż 10 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Den Haaga zdobył Bobby Adekanye w 12. minucie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Jonas Arweiler.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Destan Bajselmani z jedenastki gospodarzy. Była to 19. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Den Haaga.

Na drugą połowę jedenastka Den Haaga wyszła w zmienionym składzie, za Boya Kempera wszedł Daryl Janmaat. Trener Zwolle postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Rica Striedera i na pole gry wprowadził napastnika Bensona Manula. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 63. minucie Jesper Drost zastąpił Immanuela-Johannesa Pheraiego. W tej samej minucie w jedenastce Zwolle doszło do zmiany. Reza Ghoochannejhad wszedł za Slobodana Tedicia. A kibice Den Haaga nie mogli już doczekać się wprowadzenia Amara Ćaticia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Bobby Adekanye.

Od 76. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Martin Fraisl
19′ 83′ Destan Bajselmani
Milan Fabrizio van Ewijk
Thomas Lam
Gianni Michel Eugene Zuiverloon
Yuta Nakayama
Shaquille Pinas
76′ Kenneth Paal
Boy Kemper46′
Mustafa Saymak
Kees Cornelis Henricus de Boer64′
62′ Rico Strieder
Abdenasser El Khayati84′
Thomas van den Belt
John Goossens
63′ Jesper Drost
Bobby Adekanye  12′ 64′
63′ Slobodan Tedić
Daryl Janmaat46′
83′ Marc Olivier Doue
Jonathan Mulder
Rav van den Berg
José Pascual Alba Seva
Samir Lagsir
Juan Familia-Castillo87′
63′ Reza Ghoochannejhad
Tomislav Gomelt
62′ Benson Manuel Hedilazio
David Lennart Philipp
63′ Immanuël-Johannes Pherai
Cain Seedorf74′

Marko Vejinović64′

Amar Ćatić64′ 90′

Xander Severina

Przewaga drużyny Zwolle w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Den Haaga w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.