NEC Nijmegen - Vitesse Arnhem 0-1 (0-1). Liga holenderska - 9. kolejka Eredivisie

17 października na Goffertstadion odbyło się starcie 9. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Nijmegenu i Vitesse. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Vitesse 1-0. Mecz obejrzało 12 500 widzów.

9. kolejka Holandia - Eredivisie
2021-10-17 14:30 | Stadion: Goffertstadion | Widzów: 12500 | Arbiter: Allard Lindhout
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
0
1
N. Frederiksen 16'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 50 spotkań drużyna Vitesse wygrała 21 razy i zanotowała 15 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Nikolai Baden dla zespołu Vitesse. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował Oussama Darfalou.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Nijmegen: Ivánowi Márquezowi w 39. i Bartowi van Rooijowi w 44. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Vitesse.

Między 53. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 60. minucie Mikkel Duelund zastąpił Pedro Ruiza.

W 65. minucie w zespole Vitesse doszło do zmiany. Daan Huisman wszedł za Nikolaiego Badena. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Vitesse: Maximilianowi Wittkowi w 66. i Riechedlemu Bazoerowi w 68. minucie. Trener Nijmegenu postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Edgara Barreta i na pole gry wprowadził napastnika Alego Akmana, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Vitesse postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Patrick Vroegh, a murawę opuścił Gnantin Gboho. Od 83 minuty boisko opuścili zawodnicy Vitesse: Maximilian Wittek, Ikoma Openda, Oussama Darfalou, na ich miejsce weszli: Tomáš Hájek, Alois Oroz, Julian Emilio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Souffiana El Karouaniego, Jordego Bruijna zajęli: Calvin Verdonk, Javier Vet. W drugiej połowie nie padły gole.

Markus Schubert
53′ 69′ Edgar Barreto
Danilho Raimundo Doekhi
Cas Odenthal
Jacob Vandsø Rasmussen
39′ Iván Márquez Álvarez
Riechedly Bazoer68′
Lasse Schoene
Sondre Buskerud Tronstad59′
44′ Bart van Rooij
Elazar Dasa
84′ Jordy Bruijn
Gnantin Yann Gboho74′
83′ Souffian El Karouani
Maximilian Wittek66′ 84′
Jonathan Yula Okita
Nikolai Baden Frederiksen  16′ 65′
Elayis Tavşan
Ikoma Loïs Openda58′ 85′
60′ Mikkel Duelund Poulsen
Tomáš Hájek84′
83′ Calvin Verdonk
Alois Dominik Oroz85′
Thomas Beekman
Romaric Yapi
Dirk Wanner Proper
Toni Domgjoni
84′ Javier Vet
Daan Huisman65′
69′ Ali Akman
Patrick Vroegh74′
60′ Pedro Ruiz Delgado
Hillary Chukwah Gong
Ole ter Haar Romeny
Julian Tobias Emilio von Moos90′
Joep van der Sluijs

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Nijmegenu dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Vitesse w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.