Liga holenderska - 9. kolejka Eredivisie: Twente Enschede - PSV Eindhoven 1-1 (0-1)

W pojedynku 9. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 22 listopada, zespół Twente zremisował z PSV 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na De Grolsch Veste w Enschede.

D. Malen 8'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 starć drużyna PSV wygrała 25 razy i zanotowała siedem porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze PSV otworzyli wynik. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Donyell Malen.

W 44. minucie karnego dla PSV nie wykorzystał Eran Zahavi. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W pierwszej minucie doliczonego czasu Jayden Oosterwolde został zmieniony przez Gijsa Smala. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PSV.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom PSV: Chukwunonsowi Madueke'owi w 57. i Codemu Gakpowi w 62. minucie. W 63. minucie Danilo wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 66. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Twente : Jesse Bosch, Halil Dervişoğlu, Ramiz Zerrouki, na ich miejsce weszli: Luka Ilić, Thijs van Leeuwen, Lindon Selahi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Chukwunonsa Madueke'a, Erana Zahaviego zajęli: Mauro Júnior, Mohamed Ihattaren. W 68. minucie kartkę dostał Julio Pleguezuelo, piłkarz gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Denzel Justus Morris Dumfries
68′ Julio José Pleguezuelo Selva
Jordan Teze
Kik Pierie
Olivier Maxime Boscagli
45′ Jayden Oosterwolde
Philipp Martin Max
Wout Brama
Ibrahim Sangaré
77′ Jesse Bosch
Cody Mathès Gakpo62′
84′ Ramiz Larbi Zerrouki
Chukwunonso Tristan Madueke57′ 66′
Václav Černý
Pablo Paulino Rosario
 63′ (k.) Danilo Pereira da Silva
Donyell Malen  8′
77′ Halil İbrahim Dervişoğlu
Nick Viergever
45′ Gijs Smal
Adrian Fein
Max Bruns
Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos66′
77′ Luka Ilić
Jorrit Hendrix
Lazaros Lamprou
Mohamed Amine Ihattaren69′
84′ Lindon Selahi

Casper Staring

77′ Thijs van Leeuwen

Alexander Thomas Jeremejeff

Daan Rots

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Twente, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Drużyna Twente wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.