Liga holenderska - 9. kolejka Eredivisie: Sparta Rotterdam - ADO Den Haag 6-0 (1-0)

22 listopada na Sparta-Stadionie Het Kasteel w Rotterdamie odbył się mecz 9. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Sparty i Den Haaga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sparty 6-0.

M. Engels 80',85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Sparty wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut zespół Sparty zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Den Haaga była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 24. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Shaquille Pinasowi i Bryanowi Smeetsowi.

Wysiłki podejmowane przez zespół Sparty w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 43. minucie Lennart Thy dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola pomógł Dirk Abels.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sparty.

Na drugą połowę drużyna Den Haaga wyszła w zmienionym składzie, za Ravela Morrisona wszedł David Philipp.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sparty w 53. minucie spotkania, gdy Sven Mijnans strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Michael Gonçalves.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 56. minucie wynik na 3-0 podwyższył Abdoulrahmane Harroui. Asystę przy bramce zaliczył Bryan Smeets.

W 59. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Lennart Thy ze Sparty. Bramka padła po podaniu Deroya Duarte'a.

W 68. minucie za Abdoulrahmane Harrouiego wszedł Laros Duarte. W tej samej minucie w jedenastce Sparty doszło do zmiany. Aaron Meijers wszedł za Michaela Gonçalvesa. Chwilę później trener Den Haaga postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Ilaya Elmkiesa. Na boisko wszedł Pascu, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 72. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Sparty: Bryan Smeets, Lennart Thy, Michaël Heylen, na ich miejsce weszli: Danzell Gravenberch, Mario Engels, Tom Beugelsdijk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nikolaosa Karelisa, Vicente Besuijena zajęli: Jonas Arweiler, Amar Ćatić. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Pascu z Den Haaga. Była to 78. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mario Engels wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sparty, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie spotkania.

W 85. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mario Engels ze Sparty. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 6-0.

Dario Del Fabro
79′ Michaël Heylen
Shaquille Pinas24′
68′ Michael Gonçalves Pinto
Lassana Faye
Adil Auassar
Dante Rigo
 53′ Sven Mijnans
Ilay Eliyau Elmkies72′
Deroy Duarte
Ravel Morrison46′
 56′ 68′ Abdoulrahmane Harroui
Vicente Andrés Felipe Federico Besuijen72′
24′ 73′ Bryan George Jeffrey Smeets
Nikolaos Karelis72′
 43′, 59′ 73′ Lennart Thy
Samy Bourard
Michael Fabrie
Robert Zwinkels
Benjamin van Leer
Jamal Amofa
79′ Tom Beugelsdijk
Boy Kemper
Jeffry Fortes
José Pascual Alba Seva72′ 78′
68′ Aaron Meijers
John Goossens
Wouter Burger
Jonathan Mulder
68′ Laros Duarte
Michael Mulder
Emanuel Emegha
David Lennart Philipp46′
73′  80′, 85′ Mario Engels
Jonas Arweiler72′
73′ Danzell Gravenberch
Amar Ćatić72′
Reda Kharchouch
Michiel Kramer

Bilal Ould-Chikh

Zespół Sparty był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy Sparty obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Den Haaga w drugiej połowie dokonał czterech zmian.