Liga holenderska - 9. kolejka Eredivisie: RKC Waalwijk - SC Heerenveen 1-1 (0-1)

W starciu 9. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 22 listopada, drużyna Waalwijk zremisowała z Heerenveenem 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Mandemakers Stadion.

H. Veerman 19'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 meczów drużyna Heerenveenu wygrała 22 razy i zanotowała sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Heerenveenu otworzyli wynik. W 19. minucie Henk Veerman dał prowadzenie swojej drużynie. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Jana van Heckego.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Sieben Dewaele osłabiając tym samym zespół Heerenveenu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Henkowi Veermanowi z drużyny gości. Była to 44. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Heerenveenu.

Drugą połowę drużyna Heerenveenu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Erika Nygrena wszedł Ibrahim Dresevic. W 50. minucie żółtą kartkę obejrzał Vurnon Anita z Waalwijk.

W 59. minucie Paul Quasten został zastąpiony przez Thierry'ego Lutondę. Niedługo później trener Waalwijk postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Cyrila Ngonge'a. Na boisko wszedł Lennerd Daneels, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Waalwijk doszło do zmiany. Vitalie Damaşcan wszedł za Olę John.

Drużyna gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 63 minuty, jednak zespół Waalwijk doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Vitalie Damaşcan. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zaliczył Melle Meulensteen.

Od 84. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Heerenveenu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Paweł Bochniewicz
59′ Paul Quasten
Lucas Woudenberg84′
Richard van der Venne
Rodney Nkele Kongolo90′
50′ Vurnon Anita
Erik Benjamin Nygren46′
Anas Tahiri
Mitchell van Bergen
76′ Cyril Ngonge
Joey Veerman
Finn Stokkers
Sieben Dewaele43′
77′ Ola John
Ibrahim Dresevic46′
59′ Thierry Lutonda
Nicolas Olsak

77′  82′ Vitalie Damaşcan

76′ Lennerd Daneels

Przewaga drużyny Waalwijk w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom Waalwijk przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Heerenveenu w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.