Liga holenderska - 9. kolejka Eredivisie: FC Groningen - Vitesse Arnhem 1-1 (1-1)

W meczu 9. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 21 listopada, zespół Groningen zremisował z Vitesse 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Hitachi Capital Mobility Stadium.

9. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-11-21 20:00 | Stadion: Hitachi Capital Mobility Stadium | Arbiter: Björn Kuipers
FC Groningen
Vitesse Arnhem
1
1
P. Joosten 29'
L. Openda 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 53 spotkania jedenastka Vitesse wygrała 23 razy i zanotowała 17 porażek oraz 13 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Groningen w 29. minucie spotkania, gdy Patrick Joosten zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Wessel Dammers.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Matuszowi Berze z jedenastki gości. Była to 33. minuta pojedynku.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Ikoma Openda. Przy zdobyciu bramki pomógł Oussama Tannane.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę drużyna Vitesse rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tomáša Hájeka wszedł Thomas Buitink. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Groningen: Bartowi van Hintumowi w 54. i Wesselowi Dammersowi w 55. minucie.

Niedługo później trener Groningen postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Gabriela Gudmundssona. Na boisko wszedł Remco Balk, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Patrick Joosten został zastąpiony przez Mohameda El Hankouriego. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy Vitesse: Hillary Chukwah, Daan Huisman, a na ich miejsce weszli Ikoma Openda, Armando Broja.

Remko Pasveer
55′ Wessel Dammers
Danilho Raimundo Doekhi
54′ Bart van Hintum
Elazar Dasa
75′ Gabriel Gudmundsson
Sondre Buskerud Tronstad
Azor Matusiwa
Maximilian Wittek
Ahmed El Messaoudi
Oussama Tannane
 29′ 75′ Patrick Joosten
Thomas Buitink46′
75′ Remco Balk
Hillary Chukwah Gong81′
75′ Mohamed El Hankouri
Oussama Darfalou
Tomáš Suslov

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Groningen dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna Vitesse w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.