Liga holenderska - 9. kolejka Eredivisie: Alkmaar Zaanstreek - FC Emmen 1-0 (1-0)

22 listopada na AFAS Stadion w Alkmaar odbył się mecz 9. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami AZ i Emmen. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AZ 1-0.

B. Martins Indi 11'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół AZ wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla AZ zdobył Bruno Martins w 11. minucie. Asystę zaliczył Pantelis Chatzidiakos.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AZ.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter wyrzucił z boiska Lucasa Bernadou z Emmen. W 62. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Canerowi Cavlanowi, piłkarzowi Emmen.

W 63. minucie za Anca Jansena wszedł Donis Avdijaj. Chwilę później trener AZ postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Karla Karlssona. Na boisko wszedł Myron Boadu, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie Albert Guðmundsson został zmieniony przez Zakarię Aboukhlal, co miało wzmocnić drużynę AZ. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simona Tibblinga na Lentiniego Caciana oraz Nikolaiego Laursena na Marka Kolara.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AZ: Teunowi Koopmeinersowi w 86. i Jonasowi Svenssonowi w 88. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Felix Wiedwald
88′ Jonas Svensson
Glenn Bijl
Pantelis Chatzidiakos
Miguel Gianpierre Araujo Blanco
 11′ Bruno Martins Indi
Ricardo van Rhijn
Owen Wijndal
Caner Cavlan62′
Fredrik Midtsjae
Nikolai Laursen85′
86′ Teun Koopmeiners
Simon Hjalmar Friedel Tibbling85′
Dani de Wit
Lucas Bernadou60′
Calvin Stengs
Keziah Veendorp
78′ Albert Guðmundsson
Anco Jansen63′
65′ Karl Jesper Karlsson
Michael Steven Chacón Ibargüen
78′ Zakaria Aboukhlal
Marko Kolar85′
65′ Myron Boadu

Ferdy Druijf

Zespół AZ był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Emmen w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.