Liga holenderska - 8. kolejka Eredivisie: Vitesse Arnhem - FC Emmen 3-1 (3-0)

8 listopada na GelreDome w Arnhemie odbył się mecz 8. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Vitesse i Emmen. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Vitesse 3-1.

M. de Leeuw 58'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania żółtą kartkę dostał Felix Wiedwald, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitesse w dziewiątej minucie spotkania, gdy Oussama Tannane zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 20. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Simonowi Tibblingowi z drużyny gości.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Vitesse, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie Oussama Tannane ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola pomagał Elazar Dasa.

W 29. minucie czerwoną kartkę obejrzał Riechedly Bazoer, tym samym zespół gospodarzy musiał większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Keziaha Veendorpa, zawodnika Emmen.

Niedługo później Ikoma Openda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vitesse, zdobywając kolejną bramkę w 44. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Thomas Bruns.

Drugą połowę drużyna Emmen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Simona Tibblinga wszedł Luciano Carty. W 57. minucie Michael Chacón zastąpił Lucasa Bernadou.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 58. minucie wynik ustalił Michael de Leeuw. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Luciana Cartego.

Kibice Vitesse nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thomasa Buitinka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Armando Broja. W 73. minucie Oussama Tannane został zmieniony przez Oussamę Darfalou, co miało wzmocnić zespół Vitesse. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Keziah Veendorp na Sekou Sidibe'a. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Emmen: Lucianowi Cartemu w 79. i Ricardowi van Rhijnowi w 88. minucie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Ricardo van Rhijn88′
29′ Riechedly Bazoer
Keziah Veendorp43′ 76′
Sondre Buskerud Tronstad
Caner Cavlan
Elazar Dasa
Miguel Gianpierre Araujo Blanco
62′ Thomas Bruns
Simon Hjalmar Friedel Tibbling20′ 46′
Maximilian Wittek
Sergio Fernando Pena Flores
 9′ (k.), 26′ 73′ Oussama Tannane
Michael Steven Chacón Ibargüen57′
 44′ 61′ Ikoma Loïs Openda
Nikolai Laursen
62′ Armando Broja
Desevio Ilan Payne
62′ Idrissa Touré
Hilal Ben Moussa
61′ Patrick Vroegh
Lucas Bernadou57′
62′ Thomas Buitink
Lentini Caciano
73′ Oussama Darfalou
Luciano Carty46′ 79′

Sekou Sidibe76′

Przewaga drużyny Emmen w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał jedną czerwoną kartkę piłkarzom Vitesse, a zawodnikom gości przyznał pięć żółtych.

Drużyna Vitesse w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.