Liga holenderska - 8. kolejka Eredivisie: SC Heerenveen - Alkmaar Zaanstreek 0-3 (0-2)

8 listopada na Abe Lenstra Stadion odbyło się spotkanie 8. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Heerenveenu i AZ. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AZ 3-0.

J. Karlsson 47'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 48 meczów zespół Heerenveenu wygrał 20 razy i zanotował 18 porażek oraz 10 remisów.

Od pierwszych minut zespół AZ zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Heerenveenu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w meczu dostał Jan van Hecke z Heerenveenu. Była to 28. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ w 29. minucie spotkania, gdy Teun Koopmeiners zdobył z karnego pierwszą bramkę.

W 41. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Heerenveenu Lucas Woudenberg.

Na drugą połowę drużyna Heerenveenu wyszła w zmienionym składzie, za Olivera Meiera wszedł Ibrahim Dresevic.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Karl Karlsson. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Albert Guðmundsson.

Trener Heerenveenu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ramiego Hajala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Erik Nygren. W 78. minucie Fredrik Midtsjae zastąpił Zakarię Aboukhlala. W tej samej minucie w jedenastce AZ doszło do zmiany. Tijjani Reijnders wszedł za Karla Karlssona.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Jonas Svensson
28′ Jan Paul van Hecke
Pantelis Chatzidiakos
Paweł Bochniewicz
Bruno Martins Indi
41′ (samob.) Lucas Woudenberg
Owen Wijndal
Rodney Nkele Kongolo
Fredrik Midtsjae78′
67′ Erik Benjamin Nygren
Teun Koopmeiners  29′ (k.)
Mitchell van Bergen
Dani de Wit
Joey Veerman
Calvin Stengs
46′ Oliver Batista Meier
Hobie Verhulst
46′ Ibrahim Dresevic
Yukinari Sugawara
67′ Rami Hajal

Ferdy Druijf

Drużyna AZ była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników AZ żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Drużyna AZ w drugiej połowie także wymieniła dwóch graczy.