Liga holenderska - 8. kolejka Eredivisie: PSV Eindhoven - Willem II Tilburg 3-0 (2-0)

8 listopada na Philips Stadion w Eindhoven odbył się pojedynek 8. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami PSV i Willemu II. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem PSV 3-0.

D. Malen 82'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 50 starć zespół PSV wygrał 35 razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSV w 14. minucie spotkania, gdy Philipp Max zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Pablo Rosario.

Zespół Willemu II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 21. minucie wynik na 2-0 podwyższył Mario Goetze. Przy zdobyciu bramki pomagał Denzel Dumfries.

Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Pablo Rosario z PSV. Była to 40. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Willemu II rozpoczął w zmienionym składzie, za Jana-Arie van der Heijdena, Mike'a Trésora weszli Görkem Sağlam, Ole Haar. W 63. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Derrick Köhn osłabiając tym samym drużynę Willemu II.

Trener PSV wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Chukwunonsa Madueke'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Cody Gakpo. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. W 74. minucie Mario Goetze zastąpił Maura Júniora. W tej samej minucie w zespole PSV doszło do zmiany. Adrian Fein wszedł za Pabla Rosaria.

Dopiero w drugiej połowie Donyell Malen wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSV, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie starcia. Asystę przy golu ponownie zanotował Denzel Dumfries.

W 83. minucie Vangelis Pavlidis został zmieniony przez Paddego Neloma, co miało wzmocnić drużynę Willemu II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ibrahima Sangarégo na Mathiasa Kjølø. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Jordens Peters
 14′ Philipp Martin Max
Derrick Arthur Köhn63′
88′ Ibrahim Sangaré
Pol Llonch Puyalto
 22′ 74′ Mario Goetze
Jan-Arie van der Heijden46′
64′ Cody Mathès Gakpo
Mike Trésor Ndayishimiye46′
40′ 74′ Pablo Paulino Rosario
Ché Nunnely
Eran Zahavi
Vangelis Pavlidis83′
 82′ Donyell Malen
Mats Köhlert
Lars Unnerstall
Maarten Schut
Luis Felipe Hungria Martins
Connor van den Berg
74′ Adrian Fein
Paddy Miquel Nelom83′
74′ Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos
Vincent Schippers
88′ Mathias Ullereng Kjølø
Victor van den Bogert
Richard Ledezma
Görkem Sağlam46′
Ismael Saibari Ben El Basra
Rick Zuijderwijk
64′ Chukwunonso Tristan Madueke
Paul Gladon

Ole ter Haar Romeny46′

John Yeboah Zamora

Zespół PSV był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Drużyna PSV w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.