Liga holenderska - 8. kolejka Eredivisie: Fortuna Sittard - PEC Zwolle 2-2 (2-1)

W spotkaniu 8. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 6 listopada, zespół Fortuny zremisował ze Zwolle 2-2 (2-1). Pojedynek odbył się na Fortuna Sittard Stadion w Sittard.

8. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-11-06 20:00 | Stadion: Fortuna Sittard Stadion | Arbiter: Edwin van de Graaf
T. Lam 54'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Zwolle wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Emil Hansson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fortuny , strzelając gola w szóstej minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Zian Flemming.

W 32. minucie Jorrit Smeets został zmieniony przez Samuela Moutoussamy'ego.

W 33. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Fortuny Jarosław Jach.

Zawodnicy Fortuny odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu George Cox dał prowadzenie swojej jedenastce.

Drugą połowę zespół Zwolle rozpoczął w zmienionym składzie, za Rica Striedera wszedł Kenneth Paal. W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Martinowi Andze-Lötscherowi z Fortuny.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 54. minucie wynik ustalił Thomas Lam.

W następstwie utraty bramki trener Fortuny postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Tesfaldeta Tekiego i na pole gry wprowadził napastnika Lisandra Semeda, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 75. minucie Mustafa Saymak został zmieniony przez Jespera Drosta, a za Mike van Duinena wszedł na boisko Reza Ghoochannejhad, co miało wzmocnić jedenastkę Zwolle. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emila Hanssona na Nassima El Ablaka oraz Jarosława Jacha na Branislava Ninaja. W 76. minucie arbiter ukarał kartką Lazarosa Rotę, zawodnika gospodarzy.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Michael Zetterer
76′ Lazaros Rota
Sai van Wermeskerken
51′ Martin Angha-Lötscher
Sam Kersten
33′ (samob.) 85′ Jarosław Jach
Thomas Lam  54′
 45′ George Cox
Yuta Nakayama
Ben Rienstra
Mustafa Saymak75′
Zian Flemming
Dean Huiberts
32′ Jorrit Smeets
Rico Strieder46′
62′ Tesfaldet Tekie
Eliano Reijnders
Sebastian Polter
Mike van Duinen84′
 6′ 85′ Emil Hansson
Destan Bajselmani
85′ Branislav Ninaj
Marc Olivier Doue
Mike Johannes Hendrikus Josephus van Beijnen
Kenneth Paal46′
85′ Nassim El Ablak
Rav van den Berg
32′ Samuel Moutoussamy
Jesper Drost75′
Adnan Ugur
Clint Leemans
Djibril Dianessy
Thomas van den Belt
62′ Lisandro Semedo
Reza Ghoochannejhad84′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Fortuny przyznał dwie żółte.

Drużyna Fortuny wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.