Liga holenderska - 8. kolejka Eredivisie: Feyenoord Rotterdam - FC Groningen 2-0 (0-0)

8 listopada na Stadionie Feijenoord w Rotterdamie odbył się mecz 8. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Feyenoordu i Groningen. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Feyenoordu 2-0.

S. Berghuis 84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 starć drużyna Feyenoordu wygrała 26 razy i zanotowała 13 porażek oraz 12 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Groningen: Damilowi Dankerluiemu w 27. i Remcowi Balkowi w 36. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Feyenoordu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marka Diemersa wszedł João Teixeira.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Lutsharel Geertruida. Sytuację bramkową stworzył Steven Berghuis.

W 61. minucie za Gabriela Gudmundssona wszedł Mohamed El Hankouri. Chwilę później trener Groningen postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Remca Balka. Na boisko wszedł Joël van Kaam, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Patrick Joosten został zmieniony przez Tomáša Suslova, co miało wzmocnić zespół Groningen. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bryana Linssena na Jordego Wehrmanna w 81. minucie.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Steven Berghuis z Feyenoordu. W 84. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Damil Dankerlui z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 27. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Feyenoordu w 84. minucie spotkania, gdy Steven Berghuis strzelił z karnego drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Azorowi Matusiwa, piłkarz gości. W 89. minucie w drużynie Feyenoordu doszło do zmiany. Naoufal Bannis wszedł za Orkuna Kökçü. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Sergio Padt
 50′ Lutsharel Geertruida
Azor Matusiwa87′
46′ Mark Diemers
Daniël van Kaam
89′ Orkun Kökçü
Ahmed El Messaoudi
 84′ (k.) 67′ Steven Berghuis
Patrick Joosten66′
81′ Bryan Linssen
Ramon Pascal Lundqvist
46′ João Carlos Vilaça Teixeira
Sam Francis Schreck
81′ Jordy Wehrmann
Mohamed El Hankouri61′
89′ Naoufal Bannis
Tomáš Suslov66′
Luciano Narsingh
Joël van Kaam66′
Dylan Vente

Zawodnicy Groningen dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.