Liga holenderska - 6. kolejka Eredivisie: SC Heerenveen - FC Emmen 4-0 (2-0)

W pojedynku 6. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 24 października, drużyna Heerenveenu wysoko wygrała z Emmen 4-0 (2-0). Mecz odbył się na Abe Lenstra Stadion.

R. Kongolo 71'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Emmen wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jan van Hecke z drużyny gospodarzy. Była to trzecia minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Heerenveenu w 26. minucie spotkania, gdy Henk Veerman strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Erik Nygren.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Heerenveenu, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Erik Nygren. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Henk Veerman.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Emmen: Simonowi Tibblingowi w 47. i Michaelowi de Leeuwowi w 52. minucie. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Simon Tibbling osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 47. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Rodney Kongolo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Heerenveenu, strzelając kolejnego gola w 71. minucie starcia. Asystę przy bramce zanotował Oliver Meier.

W 72. minucie Oliver Meier został zastąpiony przez Siebena Dewaele'a. W tej samej minucie w zespole Heerenveenu doszło do zmiany. Ibrahim Dresevic wszedł za Jana van Heckego. W 74. minucie w drużynie Emmen doszło do zmiany. Lentini Caciano wszedł za Michaela de Leeuwa.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Henk Veerman z Heerenveenu. Bramka padła po podaniu Joeya Veermana.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Nikolai Laursen osłabiając tym samym zespół gości. W 79. minucie w drużynie Emmen doszło do zmiany. Keziah Veendorp wszedł za Hilala Ben Moussę. Chwilę później trener Heerenveenu postanowił wzmocnić linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Erika Nygrena. Na boisko wszedł Couhaib Driouech, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu żółtą kartką został ukarany Sieben Dewaele, zawodnik gospodarzy. W 88. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Rami Hajal, Ulysses Llanez, a na ich miejsce weszli Joey Veerman, Mitchell van Bergen. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Glenn Bijl
3′ 72′ Jan Paul van Hecke
Miguel Gianpierre Araujo Blanco
Paweł Bochniewicz
Nick Bakker
Lucas Woudenberg
Caner Cavlan
 71′ Rodney Nkele Kongolo
Simon Hjalmar Friedel Tibbling47′ 52′
88′ Joey Veerman
Michael Steven Chacón Ibargüen
72′ Oliver Batista Meier
Hilal Ben Moussa79′
 29′ 80′ Erik Benjamin Nygren
Nikolai Laursen77′
 26′, 74′ Henk Veerman
Michael de Leeuw52′ 74′
88′ Mitchell van Bergen
Sergio Fernando Pena Flores
Jan Bekkema
Stefan van der Lei
Jaimy Kroesen
Felix Wiedwald
72′ Ibrahim Dresevic
Ferhat Görgülü
Joaquín Fernández Pertusso
Denis Granečný
Hamdi Akujobi
Desevio Ilan Payne
72′ 84′ Sieben Dewaele
Keziah Veendorp79′
88′ Rami Hajal
Lucas Bernadou
80′ Couhaib Driouech
Lentini Caciano74′
88′ Ulysses Llanez Jr.
Robbert de Vos
Rein Smit
Luciano Carty

Sekou Sidibe

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i dwie czerwone piłkarzom Emmen, a zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Zespół Heerenveenu w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.