Liga holenderska - 6. kolejka Eredivisie: Fortuna Sittard - FC Groningen 1-3 (0-2)

W meczu 6. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 25 października, jedenastka Fortuny przegrała z Groningen 1-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na Fortuna Sittard Stadion w Sittard.

B. van Hintum 79'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków drużyna Fortuny wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Groningen w szóstej minucie spotkania, gdy Jørgen Strand zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Bart van Hintum.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Tesfaldetowi Tekiemu z drużyny gospodarzy. Była to 25. minuta meczu.

W 28. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jørgen Strand z Groningen. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomógł Bart van Hintum.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Fortuny wyszła w zmienionym składzie, za George'a Coksa, Sebastiana Poltera weszli Lazaros Rota, Emil Hansson. W 52. minucie sędzia przyznał kartkę Wesselowi Dammersowi z Groningen. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Mats Seuntjens.

W 60. minucie Lisandro Semedo został zmieniony przez Samuela Moutoussamy'ego. W 62. minucie boisko opuścili piłkarze Groningen: Gabriel Gudmundsson, Mohamed El Hankouri, a na ich miejsce weszli Alessio da Cruz, Patrick Joosten.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 79. minucie wynik ustalił Bart van Hintum. Asystę przy golu zaliczył Ahmed El Messaoudi.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Ko Itakura
46′ George Cox
Bart van Hintum  79′
25′ Tesfaldet Tekie
Ahmed El Messaoudi
 54′ (k.) Mats Seuntjens
Daniël van Kaam90′
Jorrit Smeets
Azor Matusiwa
Zian Flemming
Alessio da Cruz62′
46′ Sebastian Polter
Jørgen Strand Larsen  6′, 28′ 86′
60′ Lisandro Semedo
Thomas Poll
46′ Lazaros Rota
Ramon Pascal Lundqvist
Nassim El Ablak
Sam Francis Schreck
46′ Emil Hansson
Remco Balk86′
60′ Samuel Moutoussamy
Mohamed El Hankouri62′
Djibril Dianessy
Gabriel Gudmundsson62′

Tomáš Suslov90′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Groningen w drugiej połowie dokonała czterech zmian.