Liga holenderska - 6. kolejka Eredivisie: ADO Den Haag - Alkmaar Zaanstreek 2-2 (0-1)

25 października na Cars Jeans Stadion odbył się mecz 6. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Den Haaga i AZ. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

J. Karlsson 66'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki zespół AZ wygrał 22 razy i zanotował siedem porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół AZ w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie Albert Guðmundsson dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy zdobyciu bramki pomógł Dani de Wit.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AZ.

Na drugą połowę zespół Den Haaga wyszedł w zmienionym składzie, za Amara Ćaticia wszedł Vicente Besuijen. W 47. minucie sędzia pokazał kartkę Keesowi de Boerowi, zawodnikowi gospodarzy.

W 59. minucie Kees de Boer został zmieniony przez Ilaya Elmkiesa. Po godzinie gry arbiter pokazał kartkę Daniemu de Witowi z drużyny gości.

Jedenastka AZ długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 31 minut, jednak drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Milan van Ewijk. Bramka padła po podaniu Johna Goossensa.

Szybko po stracie bramki zespół AZ znów trafił do bramki rywala. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Karl Karlsson.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Den Haaga doszło do zmiany. Nikolaos Karelis wszedł za Jonasa Arweilera. Trener Den Haaga postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Davida Philippa i na pole gry wprowadził napastnika Michiela Kramera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyny zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w jedenastce Den Haaga doszło do zmiany. Ravel Morrison wszedł za Johna Goossensa.

W tej samej minucie trener AZ postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Alberta Guðmundssona wszedł Ramon Leeuwin, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz.

Piłkarze Den Haaga nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 87. minucie wynik ustalił Michiel Kramer. W zdobyciu bramki pomógł Milan van Ewijk.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Vicente Besuijenowi z Den Haaga. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Marco Bizot
 64′ Milan van Ewijk
Owen Wijndal
47′ 59′ Kees Cornelis Henricus de Boer
Fredrik Midtsjae
82′ John Goossens
Calvin Stengs
Dante Rigo
Karl Jesper Karlsson  66′
82′ David Lennart Philipp
Teun Koopmeiners
71′ Jonas Arweiler
Dani de Wit60′
46′ Amar Ćatić
Fedde De Jong
59′ Ilay Eliyau Elmkies
Yusuf Barasi
82′ Ravel Morrison
Des Kunst
46′ 90′ Vicente Andrés Felipe Federico Besuijen

71′ Nikolaos Karelis

82′  87′ Michiel Kramer

Bilal Ould-Chikh

Zawodnicy Den Haaga otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna AZ w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.