Liga holenderska - 5. kolejka Eredivisie: Willem II Tilburg - Feyenoord Rotterdam 0-1 (0-0)

W spotkaniu 5. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 1 września, zespół Willemu II przegrał z Feyenoordem 0-1 (0-0). Mecz na Koning Willem II Stadion w Tilburg obejrzało 13 875 widzów.

5. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-09-01 16:45 | Stadion: Koning Willem II Stadion | Widzów: 13875 | Arbiter: B. Nijhuis
Willem II Tilburg
Feyenoord Rotterdam
0
1
S. Berghuis 74'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 35. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom jedenastki gości: Edgarowi Ié i Ridgecianowi Hapsowi.

W 59. minucie za Luciana Narsingha wszedł Naoufal Bannis. Chwilę później trener Feyenoordu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Ricka Karsdorpa. Na boisko wszedł Lutsharel Geertruida, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia wręczył kartkę Polowi Llonchowi z Willemu II. W 72. minucie w drużynie Willemu II doszło do zmiany. Justin Ogenia wszedł za Damila Dankerluiego.

Jedynego gola z karnego strzelił Steven Berghuis dla jedenastki Feyenoordu. Bramka padła w tej samej minucie. W 81. minucie Ché Nunnely został zmieniony przez Paula Gladona, a za Vangelisa Pavlidisa wszedł na boisko Elton Kabangu, co miało wzmocnić zespół Willemu II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Orkuna Kökçü na Woutera Burgera.

Kenneth Vermeer
72′ Damil Dankerlui
Rick Karsdorp62′
68′ Pol Llonch Puyalto
Leroy Fer
Dries Saddiki
Orkun Kökçü87′
81′ Ché Nunnely
Renato Fabrizio Tapia Cortijo
81′ Vangelis Pavlidis
Lutsharel Geertruida62′
72′ Justin Ogenia
Wouter Burger87′
81′ Paul Gladon
Liam Kelly
81′ Elton Daniël Kabangu
Marouan Azarkan

Naoufal Bannis59′

Jedenastka Feyenoordu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.