Liga holenderska - 5. kolejka Eredivisie: Twente Enschede - FC Utrecht 3-1 (1-0)

1 września na De Grolsch Veste w Enschede odbył się mecz 5. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Twente i Utrechtu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Twente 3-1. Spotkanie obejrzało 25 500 widzów.

5. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-09-01 12:15 | Stadion: De Grolsch Veste | Widzów: 25500 | Arbiter: J. Manschot
Adrián Dalmau 59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 56 razy. Drużyna Twente wygrała aż 25 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko 15.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Twente otworzyli wynik. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Aitor Cantalapiedra.

W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Adama Mahera z Utrechtu, a w 39. minucie Harisa Vučkiča z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Twente.

Drugą połowę zespół Utrechtu rozpoczął w zmienionym składzie, za Patricka Joostena wszedł Adrián Dalmau.

Drużyna Utrechtu wyrównała wynik meczu. W 59. minucie gola wyrównującego strzelił Adrián Dalmau.

W 60. minucie Keito Nakamura zastąpił Rafika Zekhniniego.

Zawodnicy Twente szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 68. minucie Haris Vučkič dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Calvin Verdonk.

W następstwie utraty bramki trener Utrechtu postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Adama Mahera i na pole gry wprowadził napastnika Václava Černego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Twente postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Javiera Espinosę. Na boisko wszedł Oriol Busquets, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 80. minucie Lindon Selahi został zmieniony przez Giorgiego Aburjanię, co miało wzmocnić drużynę Twente. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gyrana Kerka na Jeana-Christophe'a Bahebecka.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia wyrzucił z boiska Leona Guwarę z Utrechtu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Twente w 90. minucie spotkania, gdy Aitor Cantalapiedra strzelił z karnego trzeciego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Sean Klaiber
 68′ 39′ Haris Vučkič
Simon Gustafson
75′ Javier Espinosa González
Adam Maher35′ 74′
Godfried Roemeratoe
Bart Ramselaar
80′ Lindon Selahi
Gyrano Kerk81′
 22′ (k.), 90′ (k.) Aitor Cantalapiedra Fernández
Issah Abass
60′ Keito Nakamura
Patrick Joosten46′
Jorn Brondeel
Fabian de Keijzer
Jeffrey de Lange
David Jensen
80′ Giorgi Aburjania
Tommy St. Jago
Jesse Bosch
Giovanni Troupée
75′ Oriol Busquets Mas
Mark van der Maarel
Emil Berggreen
Urby Emanuelson
Tom Boere
Rico Strieder
60′ Rafik Zekhnini
Jean-Christophe Bahebeck81′

Václav Černý74′

Adrián Dalmau Vaquer46′  59′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Twente pokazał jedną żółtą.