Liga holenderska - 5. kolejka Eredivisie: RKC Waalwijk - PSV Eindhoven 1-3 (1-0)

W starciu 5. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 1 września, drużyna Waalwijk przegrała z PSV 1-3 (1-0). Mecz na Mandemakers Stadion obejrzało 7 035 widzów.

5. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-09-01 20:00 | Stadion: Mandemakers Stadion | Widzów: 7035 | Arbiter: K. Blom
K. Mitroglou 78'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Cody'ego Gakpo z PSV, a w 34. minucie Henrica Drosta z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Waalwijk w 43. minucie spotkania, gdy Melle Meulensteen zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Stanley Elbers.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Waalwijk.

W 51. minucie sędzia ukarał kartką Éricka Gutiérreza, zawodnika PSV. W 56. minucie za Éricka Gutiérreza wszedł Jorrit Hendrix.

Trener PSV postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Pabla Rosaria i na pole gry wprowadził napastnika Kostasa Mitroglou. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 64. minucie w jedenastce Waalwijk doszło do zmiany. Saïd Bakari wszedł za Stanleya Elbersa.

W 65. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Waalwijk Paul Quasten. W 75. minucie arbiter pokazał kartkę Saïdowi Bakariemu z Waalwijk.

Niedługo później Timo Baumgartl wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSV, strzelając kolejnego gola w 76. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zaliczył Denzel Dumfries.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 77. minucie, w zespole PSV za Cody'ego Gakpo wszedł Bruma, a w drużynie Waalwijk Dylan Vente zmienił Syllę Sow.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka PSV, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 1-3 na 12 minut przed zakończeniem meczu zdobył Kostas Mitroglou. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Bruma.

W 88. minucie w zespole Waalwijk doszło do zmiany. Lennerd Daneels wszedł za Daana Rienstrę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Jeroen Zoet
34′ Henrico Drost
Timo Baumgartl  76′
Juriën Godfried Juan Gaari
Olivier Maxime Boscagli
 43′ Melle Meulensteen
Denzel Justus Morris Dumfries
65′ (samob.) Paul Quasten
Nick Viergever
88′ Daan Rienstra
Donyell Malen
77′ Dylan Vente
Cody Mathès Gakpo29′ 77′
64′ Stanley Elbers
Jorrit Hendrix56′
64′ 75′ Saïd Bakari
Michal Sadílek
88′ Lennerd Daneels
Amar Ćatić
77′ Sylla Sow
Kostas Mitroglou63′  78′

Armindo Tué Na Bangna77′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy Waalwijk. Wręczył im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.