Liga holenderska - 5. kolejka Eredivisie: FC Groningen - FC Utrecht 0-0

W pojedynku 5. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 18 października, jedenastka Groningen zremisowała z Utrechtem 0-0. Starcie odbyło się na Hitachi Capital Mobility Stadium.

5. kolejka Holandia - Eredivisie
2020-10-18 16:45 | Stadion: Hitachi Capital Mobility Stadium | Arbiter: Jeroen Manschot
FC Groningen
FC Utrecht
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 57 spotkań drużyna Utrechtu wygrała 24 razy i zanotowała 17 porażek oraz 16 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Wesselowi Dammersowi z Groningen. Była to 11. minuta pojedynku.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Groningen: Jørgenowi Strandowi w 59. i Ahmedowi El Messaoudiemu w 64. minucie. W 65. minucie Patrick Joosten został zastąpiony przez Alessia da Cruza.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Groningen doszło do zmiany. Mohamed El Hankouri wszedł za Jørgena Stranda. W 70. minucie sędzia pokazał kartkę Bartowi van Hintumowi, piłkarzowi gospodarzy. Trener Utrechtu postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Moussę Syllę i na pole gry wprowadził napastnika Eljera Elię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 76. minucie Ramon Lundqvist został zmieniony przez Arjena Robbena, a za Daniëla van Kaama wszedł na boisko Gabriel Gudmundsson, co miało wzmocnić jedenastkę Groningen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Barta Ramselaara na Daniela Arzaniego. Na pięć minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Azorowi Matusiwa z drużyny gospodarzy.

Mark van der Maarel
11′ Wessel Dammers
Tommy St. Jago
Ko Itakura
Justin Hoogma
70′ Bart van Hintum
Django Warmerdam
85′ Azor Matusiwa
Adam Maher
64′ Ahmed El Messaoudi
Sander van de Streek
65′ Patrick Joosten
Simon Gustafson
88′ Daniël van Kaam
Gyrano Kerk
76′ Ramon Pascal Lundqvist
Moussa Sylla73′
59′ 66′ Jørgen Strand Larsen
Christopher Emanuel Mamengi
76′ Arjen Robben
Giovanni Troupée
Sam Francis Schreck
Daniel Arzani84′
Remco Balk
Urby Emanuelson
65′ Alessio da Cruz
Joris van Overeem
66′ Mohamed El Hankouri
Othmane Boussaid
88′ Gabriel Gudmundsson
Eljero George Rinaldo Elia73′
Tomáš Suslov

Joël van Kaam

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Groningen przyznał pięć żółtych.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Utrechtu w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.