Liga holenderska - 5. kolejka Eredivisie: FC Emmen - PEC Zwolle 1-3 (1-3)

W starciu 5. kolejki holenderskiej Eredivisie, które rozegrane zostało 30 sierpnia, jedenastka Emmen przegrała ze Zwolle 1-3 (1-3). Mecz na De Oude Meerdijk obejrzało 8 293 widzów.

5. kolejka Holandia - Eredivisie
2019-08-30 20:00 | Stadion: De Oude Meerdijk | Widzów: 8293 | Arbiter: M. van den Kerkhof
I. Bel Hassani 38'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań drużyna Zwolle wygrała 21 razy i zanotowała sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Nick Bakker. Przy zdobyciu bramki asystował Nikolai Laursen.

Piłkarze gości nie poddali się i także strzelili trzy gole jeszcze w pierwszej połowie. W 17. minucie bramkę wyrównującą zdobył Dennis Johnsen.

W 24. minucie kartkę dostał Filip Ugrinic z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zwolle w 27. minucie spotkania, gdy Thomas Bruns strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Gustavo Hamer.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Sergio Pena, piłkarz gospodarzy.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Zwolle, zdobywając kolejną bramkę. W 38. minucie wynik na 1-3 podwyższył Iliass Bel.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pelle'a Clementa ze Zwolle, a w 65. minucie Keziah Veendorp z drużyny przeciwnej. W 71. minucie Henk Bos zastąpił Freddego Quispla.

W 76. minucie Iliass Bel został zmieniony przez Mustafę Saymaka, a za Thomasa Brunsa wszedł na boisko Zian Flemming, co miało wzmocnić jedenastkę Zwolle. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Keziah Veendorp na Woutera Marinusa. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Nick Bakker, zawodnik Emmen. Niedługo później trener Zwolle postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za pomocnika Pelle'a Clementa wszedł Etiënne Reijnen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Zwolle utrzymać prowadzenie.

Minutę później kartkę obejrzał Wouter Marinus z Emmen.

Xavier Mous
 6′ 77′ Nick Bakker
Sam Kersten
Jan-Niklas Beste
Kenneth Paal
Glenn Bijl
Sai van Wermeskerken
65′ 84′ Keziah Veendorp
Iliass Bel Hassani  38′ 76′
71′ Henk Bos
Thomas Bruns  27′ 76′
Michael de Leeuw
Pelle Clement54′ 90′
36′ Sergio Fernando Pena Flores
Rick Dekker
24′ Filip Ugrinic
Dean Huiberts
84′ 90′ Wouter Marinus
Jarni Koorman
71′ Freddy Quispel
Mustafa Saymak76′

Jarno Westerman

Sędzia wręczył pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Zwolle pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Zwolle w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.