Liga holenderska - 5. kolejka Eredivisie: Alkmaar Zaanstreek - VVV Venlo 2-2 (2-0)

W pojedynku 5. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 17 października, drużyna AZ zremisowała z Venlo 2-2 (2-0). Spotkanie odbyło się na AFAS Stadion w Alkmaar.

G. Giakoumakis 88'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna AZ wygrała aż 11 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W drugiej minucie bramkę zdobył Karl Karlsson. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Dani de Wit.

W 19. minucie żółtą kartką został ukarany Zinédine Machach, piłkarz gości.

Drużyna Venlo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Calvin Stengs. Bramka padła po podaniu Jonasa Svenssona.

Po pół godzinie gry żółtą kartkę obejrzał Roy Gelmi z Venlo. W 41. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jonas Svensson osłabiając tym samym drużynę AZ. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia ukarał żółtą kartką Torina Huntego, zawodnika Venlo. Na drugą połowę zespół Venlo wyszedł w zmienionym składzie, za Roya Gelmiego wszedł Torino Hunte.

W 63. minucie za Zinédine Machacha wszedł Ante Czorić. W tej samej minucie trener AZ postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Karla Karlssona wszedł Pantelis Chatzidiakos, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. W 78. minucie żółtą kartkę dostał Dani de Wit z drużyny gospodarzy.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 86. minucie bramkę kontaktową zdobył Evert Linthorst. Asystę zaliczył Vito van Crooij. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił z rzutu karnego Giorgos Giakoumakis. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Delano van Crooij
41′ Jonas Svensson
Evert Linthorst  86′
78′ Dani de Wit
Roy Gelmi30′ 46′
 24′ Calvin Stengs
Josua John74′
Myron Boadu
Giorgos Giakoumakis  88′ (k.)
 2′ 63′ Karl Jesper Karlsson
Vito van Crooij
Elber Evora
Jens Craenmehr
André Krul
Bram Verbong
63′ Pantelis Chatzidiakos