Liga holenderska - 5. kolejka Eredivisie: ADO Den Haag - Vitesse Arnhem 0-2 (0-1)

W meczu 5. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 18 października, zespół Den Haaga przegrał z Vitesse 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Cars Jeans Stadion.

A. Broja 32',71'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 starcia zespół Vitesse wygrał 13 razy i zanotował 10 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitesse w 32. minucie spotkania, gdy Armando Broja zdobył pierwszą bramkę.

W ostatniej minucie pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Oussama Tannane osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vitesse.

Na drugą połowę drużyna Den Haaga wyszła w zmienionym składzie, za Samego Bourarda wszedł Ravel Morrison. W 55. minucie za Lassanę Fayego wszedł David Philipp.

W tej samej minucie Vicente Besuijen został zmieniony przez Michiela Kramera, a za Amara Ćaticia wszedł na boisko Nikolaos Karelis, co miało wzmocnić zespół Den Haaga. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ikomę Opendę na Idrissę Touré. W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jacoba Vandsø z Vitesse, a w 70. minucie Davida Philippa z drużyny przeciwnej.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Vitesse, strzelając kolejnego gola. W 71. minucie Armando Broja po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-2. Sytuację bramkową stworzył Elazar Dasa.

W doliczonej trzeciej minucie meczu żółtą kartkę otrzymał Ravel Morrison z drużyny gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Tomáš Hájek
55′ Lassana Faye
Maximilian Wittek
Kees Cornelis Henricus de Boer
Riechedly Bazoer88′
46′ Samy Bourard
Sondre Buskerud Tronstad
78′ Dante Rigo
Daan Huisman79′
68′ Amar Ćatić
Oussama Tannane45′ 45′
Jonas Arweiler
Ikoma Loïs Openda71′
55′ Vicente Andrés Felipe Federico Besuijen
Thomas Buitink79′
78′ Ilay Eliyau Elmkies
Oussama Darfalou78′
John Goossens
Filip Møller Delaveris88′
46′ 90′ Ravel Morrison

55′ 70′ David Lennart Philipp

68′ Nikolaos Karelis

55′ Michiel Kramer

Zespół Den Haaga zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Den Haaga pokazał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Vitesse w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.