Liga holenderska - 4. kolejka Eredivisie: Twente Enschede - FC Emmen 1-1 (0-0)

3 października na De Grolsch Veste w Enschede odbył się mecz 4. kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy drużynami Twente i Emmen. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

M. de Leeuw 65'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nicka Bakkera z Emmen, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Václava Černego z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół Emmen rozpoczął w zmienionym składzie, za Marka Kolara, Hilal Ben Moussę weszli Anco Jansen, Michael Chacón.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Twente w 48. minucie spotkania, gdy Václav Černý zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ramiz Zerrouki.

W 64. minucie Jesse Bosch zastąpił Lindona Selahiego.

Piłkarze Emmen odpowiedzieli strzeleniem gola. W 65. minucie Michael de Leeuw wyrównał wynik meczu.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Miguel Gianpierre Araujo Blanco
87′ Kik Pierie
Nick Bakker20′
Jayden Oosterwolde
Caner Cavlan
Wout Brama
Hilal Ben Moussa46′
64′ Jesse Bosch
Nikolai Laursen
74′ Ramiz Larbi Zerrouki
Marko Kolar46′
 48′ 45′ Václav Černý
Simon Hjalmar Friedel Tibbling
86′ Danilo Pereira da Silva
Sergio Fernando Pena Flores
74′ Queensy Miquel Saymon Wensley
Michael de Leeuw  65′
Jeffrey de Lange
Robin Jalving
Ennio van der Gouw
Stefan van der Lei
87′ Dario Dumić
Keziah Veendorp
74′ Lazaros Lamprou
Lucas Bernadou
74′ Godfried Roemeratoe
Lentini Caciano
64′ Lindon Selahi
Michael Steven Chacón Ibargüen46′
86′ Thijs van Leeuwen
Anco Jansen46′

Sekou Sidibe

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Twente w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.